Cliff Bould Trophy – November 3 2019

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10.4 km Handicap Trophy
Clock Time Handicap Run Time
Craig Madden M50 1:06:45 5.14 61.31
Peter March M60 1:08:13 18.57 49.16
Vanessa Carson W40 1:08:38 22.35 46.03
Craig Goldfinch M45 1:08:44 21.19 47.25
Alan Thorniley M65 1:08:48 13.37 55.11
Ian Carson M65 1:08:59 13.52 55.07
Michael Pascoe M60 1:09:08 11.57 57.11
Les Neill M55 1:09:31 4.41 64.50
Mickey Muroi M60 1:09:46 15.18 54.28
Clare Rice W40 1:09:48 19.22 50.26
Lee Halliday M45 1:09:54 20.29 49.25
Andrew Grosas M55 1:10:06 21.51 48.15
David Boyd M50 1:10:08 13.32 56.36
Karen March W55 1:10:14 18.39 51.35
Trudy Young W60 1:10:16 4.56 65.20
Zane Walsh M35 1:10:19 23.12 47.07
Tristan Bell M50 1:10:23 21.47 48.36
Craig Wright M50 1:10:44 17.25 53.19
Rohan Thompson M40 1:10:45 9.01 61.44
Geoff Vine M70 1:10:48 17.52 52.56
Craig Lines M45 1:10:48 19.25 51.23
Alex Tinniswood M35 1:10:57 25.51 45.06
Jeremey Murray M50 1:11:04 11.37 59.27
Chris Pattinson W60 1:11:40 16.10 55.30
Rochelle Airey W50 1:11:55 15.35 56.20
Mark Dawson M55 1:12:00 21.19 50.41
Conny Brieden W50 1:12:11 8.50 63.21
Sandra Rourke W50 1:12:20 9.40 62.40
Louise Skipworth W35 1:12:26 11.53 60.33
Anne Young W45 1:12:44 11.54 60.50
Sha Watson W50 1:12:44 4.57 67.47
Elizabeth Gomez W40 1:12:48 23.22 49.26
Noelene Treen W60 1:13:00 5.02 67.58
Paul Every M55 1:13:06 19.45 53.21
Bob Schickert M75 1:13:20 1.57 71.23
Bob Britton M60 1:13:34 13.49 59.45
Don Pattinson M65 1:13:42 13.01 60.41
Wayne Taylor M60 1:14:43 17.57 56.46
John Talbot M70 1:14:56 2.11 72.45
Alastair Wallace M60 1:15:00 6.32 68.28
Tim Inglis M60 1:15:15 8.59 66.16
Justine Stewart W30 1:15:16 0.00 75.16
John Fisher M55 1:16:13 20.41 55.32
Kim Thomas M45 1:17:12 30.19 46.53
David Baird M75 1:18:11 14.22 63.49
Brian Bennett M70 1:19:00 18.54 60.06
Paul Callery M45 1:22:40 14.33 68.07
Frank Price M70 1:40:18 0.00 100.18
*Not Eligible for Handicap Trophy
Peter Sanders M70 1:00:42 7.59 52.43
V17 1:01:45 0.00 61.45
Susan Sanders W65 1:04:43 0.00 64.43
V4 1:05:39 10.00 55.39
V5 1:06:02 15.00 51.02
V2 1:09:15 0.00 69.15
V3 1:09:16 0.00 69.16
Lachlan Marr M55 1:09:27 24.40 44.47
John Pentecost M60 1:09:28 20.20 49.08
Simon Cole M50 1:10:22 16.57 53.25
V24 1:10:29 10.00 60.29
V19 1:10:48 20.00 50.48
V12 1:11:01 23.00 48.01
Michelle Skellern W45 1:11:59 5.18 66.41
V9 1:12:19 15.00 57.19
Glenys Kerr W65 1:12:23 0.00 72.23
Michael Lennie M60 1:14:12 5.15 68.57
V8 1:16:35 0.00 76.35
V11 1:19:54 7.00 72.54
V1 1:34:09 0.00 94.09
5.2 km Run
1st M. Lachlan Marr M55 21:51
2nd M. Mark Kerr M45 23:53
3rd M. David Adams M40 25:31
Graeme Dahl M70 25:44
1st F. Margaret Saunders W65 25:44
V18 26:14
Paul Hughes M65 26:24
Jim Klinge M70 26:33
2nd F. Ange Trees W35 27:04
Jim Langford M75 27:06
3rd F. Sally-Anne Smith W40 27:31
Randy Hobbs M55 27:42
Ross Keane M55 27:44
Grant Mercorella M45 27:48
V16 27:56
Liz Bryson W70 28:14
Ivan Brown M70 28:53
V14 29:13
Andrew Wall M45 29:42
V22 30:10
Gillian Young W70 30:37
V20 32:38
Stephen Grannells M55 33:22
David Carr M85 33:23
Nick Miletic M65 33:35
Delia Baldock W55 33:38
Andrew Roddy M35 34:16
V6 34:53
V15 35:03
Stephanie Manuel W45 35:22
Peter Hopper M70 36:51
Grace Hollin W60 37:48
Karen Alford W50 38:38
Rebekah Blake W40 39:32
Jim Barnes M75 39:35
Kathy Skehan W55 41:35
Hazel Stephen W70 43:14
V23 44:13
Paul Martin M75 46:19
Neil McRae M65 48:54
5.2 km Walk
1st M. Victor Munoz M65 34:18
1st F. Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 37:50
2nd M. Johan Hagedoorn M75 37:50
3rd M. Mike Anderson M70 39:02
Joseph Patroni M60 42:17
2nd F. Peggy Macliver W75 42:36
Richard Blurton M65 43:39
John Brambley M75 44:09
V7 44:12
3rd F. Erika Blake W65 46:08
Liz Dewhurst W35 48:37
Arnold Jenkins M75 49:00
Sylvia Szabo W35 50:13
Jeff Whittam M85 51:08
V10 51:38
Sylvia Szabo W60 52:29
Roselyne Pillay W70 55:53
Priscilla Wilson W40 55:59
Gail Castensen W65 56:14
Jo Richardson W65 56:15
Julie Wood W70 56:55
Pamela English W70 56:58
Mike Hale M70 58:32
Brian Dalton M65 1:13:28