Garvey Gusto – November 17 2019

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Run
V21 41:51
V18 42:11
V13 42:22
1st M. Chris Maher M65 43:45
2nd M. Kim Thomas M45 44:19
3rd M. Chris Lark M40 44:21
Kevin Johnson M60 46:50
Zane Walsh M35 48:32
Akos Gyarmathy M60 48:45
Peter March M60 49:02
Peter Sanders M70 49:13
1st F. Clare Wardle W45 49:27
2nd F. Clare Rice W40 49:46
Andrew Grosas M55 49:57
V7 49:58
John Fisher M55 50:32
3rd F. Karen March W55 50:55
Rodney Glossop M40 52:01
Mickey Muroi M60 52:11
V15 52:33
Ross Keane M55 52:36
Jonathan Lester M45 52:49
Elizabeth Gomez W40 53:17
Ian Carson M65 53:33
Geoff Davidson M55 54:12
Lee Halliday M45 54:36
V11 54:37
V6 55:01
Jackson Wong M50 55:12
Brian Bennett M70 55:21
David Baird M75 56:14
Sulette Le Roux W40 56:40
Rochelle Airey W50 56:51
Paul Every M55 58:46
V5 59:12
Rohan Thompson M40 59:32
Susan Sanders W65 59:39
Craig Madden M50 1:00:33
Anne Young W45 1:01:34
Silke Peglow W50 1:02:30
Paul Callery M45 1:02:31
V25 1:03:13
Wayne Taylor M60 1:04:26
Bruce McGeorge M65 1:04:47
Wendy Grace W65 1:05:16
Milton Mavrick M65 1:05:55
Les Neill M55 1:07:02
V9 1:09:08
Jason Kell M40 1:09:09
V26 1:11:42
Justine Stewart W30 1:16:19
Bob Schickert M75 1:22:42
5 km Run
1st M. Rod Hamilton M55 20:59
2nd M. Alex Tinniswood M35 21:20
V3 22:25
3rd M. Mark Dawson M55 22:53
V20 23:18
1st F. Melinda Evans W35 23:32
V4 23:34
John Pentecost M60 23:36
Mark Kerr M45 23:50
Geoff Vine M70 24:56
Grant Mercorella M45 25:07
Jim Klinge M70 25:23
2nd F. Sally-Anne Smith W40 25:48
V14 25:59
3rd F. Shareenah Virahsawmy W40 26:13
Jim Langford M75 26:14
Chris Pattinson W60 26:20
Ange Trees W40 26:22
David Boyd M50 26:42
Randy Hobbs M55 26:54
Russell Smith M55 27:00
Alan Gray M55 27:15
V12 27:24
Bruce Wilson M70 27:31
Don Pattinson M65 27:46
V19 27:46
V10 27:53
V28 28:05
Charlie Chan M65 28:22
Bob Britton M60 28:23
Nicole Anderson W45 28:27
Crystal Glossop W40 28:29
V24 28:32
V27 28:33
Janne Wells W50 29:05
Andrew Wall M45 29:37
Kevin Anderson M45 29:48
Ngaio Kerr W45 30:11
Sandra Rourke W50 30:13
Mark Hewitt M65 30:29
David Carr M85 31:15
Stephen Grannells M55 31:59
Delia Baldock W55 32:01
Nick Miletic M65 33:20
V8 33:42
Glenys Kerr W65 34:07
Jo Shelley W40 34:54
Grace Hollin W60 35:21
V22 35:35
Jackie Halberg W70 35:57
V16 36:49
John Pellier M80 37:05
Phillippa Bennett W60 38:05
Merv Jones M80 40:14
V23 43:37
Frank Price M70 47:25
Neil McRae M65 48:48
V1 51:39
V2 52:54
10 km Walk
1st M. Mike Hale M70 1:28:25
5 km Walk
1st M. Victor Munoz M65 34:21
1st F. Sue Hamilton W60 35:50
2nd M. John McDonagh M70 35:50
2nd F. Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 36:43
3rd M. Johan Hagedoorn M75 36:44
Haydn Gawne M70 37:14
Mike Anderson M70 37:51
3rd F. Peggy Macliver W75 39:59
Richard Blurton M65 42:33
Andrew Cuthbertson M60 45:23
Paul Martin M75 45:24
Liz Dewhurst W35 45:29
Erika Blake W65 46:28
V17 47:19
Irene Ferris W65 47:29
Marg Forden W75 47:32
Arnold Jenkins M75 48:07
Jeff Whittam M85 49:41
Bob Fergie M80 49:43
Sofia Carson W55 53:02
Roselyne Pillay W70 53:10
Jo Richardson W65 53:15
Julie Wood W70 53:18
Pamela English W70 53:19
Sylvia Szabo W35 54:08
Sylvia Szabo W60 54:09
Margaret Bennett W75 54:43
Joan Pellier W80 54:44