3Ps – March 15 2020

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

16 km Run
1st M. Daniel O’Brien M35 1:03:30
2nd M. Kim Thomas M45 1:07:30
3rd M. Paul Watson M50 1:09:48
Jerry Peters M40 1:12:58
John Ranger M50 1:13:47
1st F. Jen O Brien W35 1:15:50
Bob Lane M70 1:16:02
2nd F. Clare Wardle W45 1:18:01
Peter March M60 1:20:07
Steven Hossack M55 1:21:17
Akos Gyarmathy M60 1:22:06
Andrew Grosas M55 1:22:29
3rd F. Clare Rice W40 1:22:40
Karen March W55 1:22:58
Craig Lines M45 1:23:38
Grahak Cunningham M40 1:23:59
Nick Franey M60 1:24:58
Tristan Bell M50 1:25:07
Annabel Vaughan W30 1:26:50
Mark Glyde M55 1:27:26
V20 1:28:14
Mickey Muroi M60 1:29:57
Leon Mitchell M35 1:30:57
V11 1:33:05
Jackson Wong M55 1:33:09
Michael Pascoe M60 1:34:39
V3 1:34:40
V27 1:36:11
Jeremey Murray M50 1:36:19
David Baird M75 1:36:31
V24 1:36:46
Charlie Chan M65 1:38:36
Bob Britton M60 1:39:11
Lori Sexton W55 1:41:47
Tania De Abreu W55 1:41:58
V28 1:42:55
V18 1:45:20
V15 1:45:23
V17 1:46:26
Amanda Smith W45 1:46:48
Ngaio Kerr W45 1:48:59
Wendy Grace W65 1:49:40
V10 1:50:02
Noelene Treen W60 1:54:01
Andrew Thorpe M65 1:54:08
Sha Watson W50 1:54:43
David Eustace M55 1:55:16
Christy Davidson W40 1:57:46
V26 1:58:10
Rashanthi Wanigasekera W45 1:58:11
V4 2:01:28
V1 2:04:18
Tim Inglis M60 2:05:40
Andy Wong M40 2:14:41
Frank Price M70 2:48:05
8 km Run
V19 35:18
1st M. Craig Goldfinch M45 38:08
2nd M. Rodney Glossop M40 38:37
3rd M. Mark Dawson M55 40:40
Paul Hughes M65 41:57
Russell Smith M55 42:20
V21 42:32
Brian Bennett M70 43:10
1st F. Gillian Young W70 44:03
2nd F. Rochelle Airey W50 44:25
3rd F. Emma Hartley W30 44:38
Ceri Morton W35 45:22
Gayle Craft W60 45:41
Clifton Otte M40 46:03
Kevin Anderson M45 46:25
Denise Cleasby W60 48:00
Wayne Taylor M60 49:41
Narelle Henderson W55 49:45
Colin Ducker M70 49:54
Janne Wells W50 51:05
Alastair Wallace M60 53:51
Bruce McGeorge M65 53:52
Sandra Keenan W50 54:44
Trisha Griffiths W45 55:20
Anne Young W45 55:26
Jenny Hogg W55 55:37
V2 55:53
V25 57:10
V5 59:22
Christina Francis W60 1:00:19
5 km Run
V8 18:14
V14 18:37
1st M. Paul O’Sullivan M40 19:46
V6 19:59
1st F. Joanna Lloyd W45 22:12
V22 23:43
2nd M. David Adams M40 24:22
2nd F. Margaret Saunders W65 24:48
3rd M. Ross Keane M55 24:54
V9 25:51
V7 25:52
Geoff Vine M70 26:08
Jim Klinge M70 26:26
Hairi Yusuf M50 27:25
David Carr M85 29:06
3rd F. Lorna Mcgavock W40 32:29
Allan Billington M55 32:48
Rohan Thompson M40 34:55
Stephen Grannells M55 34:59
Peter Hopper M75 36:00
Jackie Halberg W70 36:44
V12 37:39
Hazel Stephen W70 40:23
Neil McRae M65 52:00
16 km Walk
1st M. Ian Carson M65 1:44:54
2nd M. Mike Hale M70 2:20:32
3rd M. Peter Ryan M70 2:38:56
8 km Walk
1st M. Andrew Duncan M50 48:54
1st F. Karyn Tolardo W50 50:53
2nd M. Lui Cecotti M70 1:02:35
5 km Walk
V13 34:31
1st F. Sally-Anne Smith W40 34:42
1st M. John McDonagh M70 36:17
2nd F. Delia Baldock W55 39:01
3rd F. Val Millard W70 41:46
2nd M. John Brambley M75 42:17
V23 43:47
3rd M. Andrew Cuthbertson M60 45:08
Glenys Duncan W75 45:59
Rosa Wallis W75 46:40
Paul Martin M75 46:41
Roy Hart M70 46:43
Rex Bruce M75 47:55
Bob Fergie M80 47:56
V16 48:18
Sofia Carson W55 50:41
Jo Richardson W65 52:38
Margaret Bennett W75 52:39
Priscilla Wilson W40 52:59