Alderbury Park CC – December 29 2019

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

8 km Run
V3 33:07
V14 33:43
1st M. Tommy Glackin M35 34:51
2nd M. Stephen Helm M55 36:04
3rd M. John Pentecost M60 37:03
Mark Dawson M55 38:33
James Hadfield M30 38:53
Rodney Glossop M40 39:05
Paul Every M55 39:21
Akos Gyarmathy M60 39:22
Simon Cole M50 40:07
Jim Langford M75 40:27
Ian Carson M65 40:51
V15 41:10
Lourens Jacobs M50 41:11
1st F. Elizabeth Gomez W40 41:49
Brian Bennett M70 42:14
2nd F. Chris Pattinson W60 42:37
Bob Lane M70 43:50
V12 44:24
Bob Britton M60 44:38
3rd F. Lori Sexton W55 45:00
Don Pattinson M65 45:19
Martin Watkins M70 45:26
Bruce McGeorge M65 45:28
Rochelle Airey W50 45:42
Jeremey Murray M50 46:39
V1 47:18
Denise Newport W55 47:53
V10 47:54
Janne Wells W50 48:02
Jill Helm W50 48:14
Jason Kell M40 49:52
Silke Peglow W50 50:34
V2 50:34
Rohan Thompson M40 50:37
Noelene Treen W60 50:57
V8 51:24
V9 53:00
Stephen Grannells M55 56:39
Bob Schickert M75 57:47
Theresa Howe W65 58:48
John Talbot M70 1:01:30
Frank Price M70 1:17:44
4 km Run
1st M. Steven O’Halloran M50 15:32
V6 15:34
V7 17:21
2nd M. Craig Goldfinch M45 18:42
3rd M. Ralph Henderson M70 18:49
V5 19:30
Ross Keane M55 19:49
1st F. Margaret Saunders W65 19:52
Jim Klinge M70 20:20
2nd F. Sally-Anne Smith W40 21:17
Mark Hewitt M65 21:18
Bruce Wilson M70 21:25
Randy Hobbs M55 21:48
David Boyd M50 21:50
Ian Brown M60 22:14
Graeme Dahl M70 22:58
David Carr M85 23:11
V13 23:17
3rd F. Carol Bowman W65 24:18
Claire Walkley W50 24:27
Carmel Meyer W55 24:27
Les Neill M55 24:39
Delia Baldock W55 25:09
Grace Hollin W60 27:11
Ginny Mulvey W60 28:41
Gary Fisher M65 30:43
Merv Jones M80 31:45
Jim Barnes M75 33:14
Neil McRae M65 39:40
Paul Martin M75 39:41
6 km Walk
1st M. Victor Munoz M65 39:18
1st F. Wendy Farrow W50 42:03
V4 43:00
2nd M. Johan Hagedoorn M75 43:42
2nd F. Peggy Macliver W75 47:52
3rd M. Richard Blurton M65 51:01
Irwin Barrett-Lennard M90 53:04
3rd F. Stephanie Manuel W45 57:19
Bob Fergie M80 57:48
Hazel Stephen W70 58:14
Phillippa Bennett W60 58:14
4 km Walk
1st M. Haydn Gawne M70 30:40
2nd M. Lui Cecotti M70 31:46
3rd M. John Brambley M75 34:34
Andrew Cuthbertson M60 35:13
1st F. Elaine Dance W65 35:14
2nd F. Erika Blake W65 35:38
3rd F. Sofia Carson W55 40:16
Margaret Bennett W75 42:07
Irene Ferris W65 42:07
Priscilla Wilson W40 42:44
Roy Hart M70 42:47
Steve Travell M60 42:48
Lorna Lauchlan W85 48:11
Rex Bruce M75 48:11
Brian Dalton M65 56:07

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events