Australia Day – January 26 2020

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Run
V4 39:08
1st M. Paul Watson M50 39:47
V40 43:04
2nd M. Kim Thomas M45 43:04
3rd M Kevin Johnson M60 43:10
V33 43:31
Alex Tinniswood M35 43:49
V39 44:04
Paul Edwards M45 44:30
Stephen Helm M55 44:46
1st F. Jen O Brien W35 45:09
Giovanni Puglisi M65 46:22
John Ranger M50 46:22
Mark Kerr M45 47:15
Peter Clark M50 47:20
Tristan Bell M50 47:25
Pragalathan Subramanian M60 47:44
V48 47:44
John Pentecost M60 47:51
James Hadfield M30 48:10
Andrew Grosas M55 48:16
Peter March M60 48:19
Rodney Glossop M40 48:24
Paul Every M55 48:33
2nd F. Melinda Evans W35 48:46
Gavin Bain M50 48:46
V19 48:57
V30 49:03
Zane Walsh M35 49:15
Mark Dawson M55 49:15
John Herzfeld M55 50:02
3rd F. Karen March W55 50:15
V31 50:18
John Fisher M60 50:48
Jess Munro W35 51:21
Bob Lane M70 51:57
Leon Mitchell M35 51:59
Sally-Anne Smith W40 52:51
Jackson Wong M55 52:53
Cassie Hughes W45 52:55
Mercurio Cicchini M70 52:58
Bob Colligan M60 53:07
Elizabeth Gomez W40 53:18
Keith Miller M70 53:19
Chris Pattinson W60 53:38
Jo Shelley W40 53:52
Nick Franey M60 54:01
V27 54:37
Rochelle Airey W50 54:45
David Boyd M50 54:58
Catherine Breheny W30 55:18
Alan Thorniley M65 55:51
V24 55:56
Michael Pascoe M60 56:20
V41 56:25
V42 56:25
Peter Brooke M55 56:46
Jeremey Murray M50 57:04
Wayne Taylor M60 57:29
Gillian Young W70 57:32
Bob Britton M60 57:33
Don Pattinson M65 57:49
Mark Sivyer M70 57:49
V37 58:22
Ian Brown M60 58:27
Coko Rico W30 58:39
V8 58:53
V7 58:53
Tom Atkinson M55 58:59
V38 59:05
V44 59:13
Kathy Nicholas W50 59:22
Ceri Morton W35 59:22
Carolyn Stephens W60 59:25
Clifton Otte M40 59:56
Tania De Abreu W55 59:57
Jason Kell M40 1:00:07
Janne Wells W50 1:02:38
V52 1:02:56
Michael Cyran M45 1:03:01
Tim Inglis M60 1:04:49
Timothy Hurley M55 1:04:59
Wendy Grace W65 1:05:06
Rohan Thompson M40 1:05:07
V34 1:05:12
V15 1:05:45
Milton Mavrick M65 1:05:53
V36 1:06:08
Theresa Howe W65 1:06:32
Crystal Glossop W40 1:06:35
David Baird M75 1:06:44
Caroline Clark W45 1:07:09
V43 1:07:21
Sha Watson W50 1:07:41
Keith Atkinson M60 1:07:46
Lourens Jacobs M50 1:08:07
Hairi Yusuf M50 1:08:49
Silke Peglow W50 1:08:49
Rashanthi Wanigasekera W45 1:09:00
V47 1:09:12
V51 1:09:56
V26 1:10:14
Christy Davidson W40 1:11:14
V25 1:12:04
Christina Francis W60 1:14:25
V50 1:14:44
V11 1:15:19
Rebekah Blake W40 1:17:40
V32 1:19:41
John Pellier M80 1:22:22
Frank Price M70 1:41:46
5 km Run
V23 18:55
1st M. Milo Barham M30 20:04
V22 21:48
V1 23:14
2nd M. Ralph Henderson M70 23:32
V10 23:47
V21 23:58
3rd M. Ross Keane M55 24:54
Colin Smith M55 25:03
V16 25:06
Graeme Dahl M70 25:14
1st F. Margaret Saunders W65 25:25
Geoff Vine M70 25:45
V17 26:01
Jim Klinge M70 26:07
2nd F. Narelle Gaynor W50 26:54
Jim Langford M75 27:06
3rd F. Rowena Williams W50 27:56
Kerriann Bresser W50 29:05
V9 29:27
Margaret Langford W70 29:29
David Carr M85 29:33
V46 29:48
Matthew Webb M50 30:47
Sofia Dumlao W40 31:51
Alastair Wallace M60 32:20
Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 32:30
Richelle Breen W35 33:12
Grace Hollin W60 33:28
Lorna Mcgavock W40 33:32
Allan Billington M55 33:37
V14 33:51
Sue Glyde W50 33:52
V5 34:29
Gary Fisher M65 34:30
Andy Wong M40 34:35
Stephen Grannells M55 34:43
Stephanie Manuel W45 35:16
Jackie Halberg W70 35:30
Sean Keane M55 36:45
V6 37:30
V45 37:55
V3 38:09
V2 39:30
V28 40:42
V35 40:55
V13 41:46
V29 42:20
Gemma Hildyard W40 43:43
V18 47:31
Donna Lynch W40 47:42
Ngaio Kerr W45 52:23
Alan Day M75 57:28
10 km Walk
1st M. Victor Munoz M65 1:06:18
2nd M. Johan Hagedoorn M75 1:14:38
1st F. Justine Stewart W30 1:18:39
3rd M. Mike Hale M70 1:30:41
5 km Walk
1st M. Haydn Gawne M70 37:15
2nd M. Mike Anderson M70 38:20
3rd M. Lui Cecotti M70 39:11
1st F. Peggy Macliver W75 39:54
Peter Hopper M75 42:20
John Brambley M75 42:23
2nd F. Elaine Dance W65 42:41
Paul Martin M75 45:34
Roger Walsh M75 45:34
Rex Bruce M75 45:54
3rd F. Lesley Dowling W60 46:15
Andrew Cuthbertson M60 46:15
Pamela English W70 47:08
Liz Dewhurst W35 49:19
Bob Schickert M75 49:21
Charlotte Webb W40 49:48
V49 50:07
Joan Pellier W80 50:08
Priscilla Wilson W40 52:28
Gail Castensen W65 53:17
Jo Richardson W65 53:18
Julie Wood W70 53:19
Alicia Edwards W45 55:19
Neil McRae M65 55:20

Search

Latest News …

State Championships

Online entry form

Entries close 23 February – NO LATE ENTRIES. Any enquires to Barbara: vetrunners@iinet.net.au.

Dates

Information Sheet

Please read before entering!

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events