Bardon Bash – July 11 2021

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

13 km Run
1st F. Astrid Roberts Feyer W45 50:38
1st M. Mitch Cleasby M60 53:38
2nd F. Sophie Giles W45 54:48
2nd M. Martin O’Connell M50 55:34
3rd M. Gerrit Myburgh M50 57:00
3rd F. Clare Wardle W45 57:32
Kevin Johnson M60 59:48
Darryl Downing M40 1:00:29
Sue Zlnay W60 1:01:16
John Lucas M60 1:01:57
Sandra Siviour W50 1:04:13
Akos Gyarmathy M65 1:04:55
Bob Colligan M60 1:05:17
Keith Miller M70 1:05:23
Matthew Dunstan M45 1:05:36
Michael Pascoe M60 1:06:11
Ian Carson M65 1:07:07
Pamela Thonell W50 1:07:16
Oliver Mueller M50 1:07:40
Andrew Grosas M55 1:09:16
Peter Brooke M55 1:09:25
Lourens Jacobs M50 1:09:39
Mickey Muroi M60 1:09:48
Brian Bennett M70 1:09:50
Theresa Pitter W50 1:10:17
Jason Kell M45 1:11:38
David Baird M75 1:11:57
Nick Franey M60 1:13:15
Mark Glyde M60 1:13:15
Julie Wilson W65 1:13:24
Anne Young W45 1:15:19
Charlie Chan M65 1:15:26
Mell Sieczka W45 1:15:49
Brett Montgomery M45 1:15:57
Rochelle Airey W50 1:16:23
Carolyn Stephens W65 1:17:24
Noelene Treen W60 1:17:58
Ceri Morton W35 1:18:38
David Eustace M55 1:18:38
Kathy Nicholas W55 1:18:39
Rashanthi Wanigasekera W45 1:21:18
Sha Watson W50 1:21:45
Madeline Radestock W60 1:24:11
John Fisher M60 1:24:37
Craig Madden M50 1:24:37
Xinhuan Yan M45 1:26:09
Wendy Grace W65 1:26:33
Peter Tietz M65 1:27:46
Greg Wilson M70 1:28:54
Evelyn Gilbert W55 1:33:06
John Talbot M75 1:38:03
Carolyn Fawcett W70 1:39:53
John Dance M70 1:42:21
Phillippa Bennett W60 1:43:25
7 km Run
1st F. Melinda Evans W40 34:01
2nd F. Sandra Stockman W55 34:42
1st M. Mark Kerr M50 36:29
2nd M. Giovanni Puglisi M70 36:37
3rd M. Ross Keane M60 36:53
3rd F. Heather Longworth W50 37:09
Geoff Vine M70 37:50
Russell Smith M55 38:53
David Boyd M50 39:29
Jan Brankaer M40 39:32
Sally-Anne Smith W40 39:39
Zane Walsh M40 39:56
Grace Yang W40 40:04
Gayle Craft W65 41:28
Wayne Taylor M60 41:39
David Miller M55 41:48
Bob Britton M60 42:23
Mark Hewitt M65 43:05
Graeme Dahl M70 43:06
Elizabeth Gomez W40 46:28
David Sadler M60 46:58
Phil Dufty M75 49:10
Lorna McGavock W45 50:29
Bob Schickert M75 51:37
Melanie Montgomery W40 52:02
Isolde Tietz W70 52:09
Geoff O’Brien M70 54:23
Stephen Grannells M55 54:46
John Pellier M80 56:34
Jackie Halberg W75 1:00:48
Alan Cassels M75 1:01:15
Mark Comber M55 1:03:27
Rohan Thompson M40 1:10:12
Frank Price M70 1:14:22
Steve Barrie M55 1:23:05
13 km Walk
1st M. Lui Cecotti M70 1:37:35
2nd M. Andrew Thorpe M70 1:45:15
1st F. Elaine Dance W70 1:50:46
7 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 51:24
1st F. Delia Baldock W55 55:26
2nd F. Peggy Macliver W75 58:51
2nd M. Gary Fisher M65 59:06
3rd M. John Brambley M75 1:02:58
Rex Bruce M80 1:03:01
Peter Hopper M75 1:04:44
3rd F. Lynne Schickert W75 1:07:24
Marg Forden W75 1:11:24
Roma Barnett W70 1:15:33
Heather Miller W65 1:16:45
Irene Ferris W65 1:16:45
Sylvia Szabo W40 1:18:37
Margaret Bennett W75 1:20:26
Joan Pellier W80 1:20:27
Alan Day M75 1:21:08
Jo Richardson W65 1:21:21
Julie Wood W70 1:21:22
Neil McRae M65 1:39:30
Vic Waters M75 1:40:20
Paul Martin M75 1:40:21