Canning Caper – December 13 2015

Posted

in Road Results

10km Handicap Run
Run time Handicap
Clock time
V17* 43.06 19.00 62.06
Wade Davis* 47.10 15.00 62.10
V11* 47.30 15.00 62.30
V9* 53.57 9.00 62.57
V12* 47.57 15.00 62.57
V21* 53.04 10.00 63.04
V28* 46.10 17.00 63.10
V23* 63.53 0.00 63.53
V6* 54.09 10.00 64.09
V13* 47.15 17.00 64.15
Alan Thorniley 53.34 10.53 64.27
V1* 58.00 7.00 65.00
Peter Bath 54.51 10.27 65.18
V3 55.33 10.00 65.33
Adrian Fabiankovits* 42.02 23.40 65.42
John Talbot 58.53 6.59 65.52
Herman du Plessis 44.00 22.05 66.05
Graham Thornton 54.13 11.54 66.07
Jim Langford 43.33 22.27 66.10
Stuart MacKinnon 40.37 25.35 66.12
John Fisher 46.51 19.26 66.17
V16* 37.27 29.00 66.27
Tina Franklin* 53.28 12.33 66.30
Nick Miletic 58.43 7.53 66.36
V8* 39.37 27.00 66.37
V5* 44.45 22.00 66.45
V7* 44.48 22.00 66.48
Bryant Burman 41.20 25.31 66.51
Carolyn Fawcett 66.54 0.00 66.54
Bruce McGeorge* 48.58 18.00 66.58
Nicki du Plessis 46.50 21.17 67.00
Peter March 43.59 23.06 67.05
V24* 63.21 4.00 67.21
V10* 67.27 0.00 67.27
Karen March 45.23 21.37 67.30
Hamish McLeod 38.52 28.45 67.37
V26* 37.38 30.00 67.38
Adrian Kenny* 47.10 20.33 67.43
Brian Bennett 45.36 22.08 67.44
Chris Williams 53.02 14.49 67.51
Silke Peglow 58.58 9.25 68.23
David Adams 47.36 21.05 68.41
Akos Gyarmathy 46.04 22.44 68.48
Gillian Young 55.01 13.51 68.52
John Pellier 63.43 5.18 69.01
Tristan Bell 43.48 25.15 69.03
Alan Gray 48.13 21.14 69.27
Mark Dawson 46.11 23.47 69.58
Bob Schickert 58.35 12.27 71.02
Alex Tinniswood 49.20 21.49 71.09
V29* 64.10 7.00 71.10
V14* 42.35 29.00 71.35
Irwin Barrett-Lennard 66.01 5.58 71.59
Erica Blake 72.14 0.13 72.27
Carol O’Connell 65.00 7.00 72.40
Brian Smith 73.16 0.00 73.16
Richard Danks* 74.07 NE 74.07
Greg Wilson 68.33 6.06 74.39
Julie Wilson 63.19 10.41 74.50
Joanne Burman 70.23 7.36 77.59
V2* 78.38 0.00 78.38
Bob Fawcett 79.37 0.00 79.37
Paul Martin 80.53 4.00 84.53
Frank Price 78.18 9.35 87.53
Off Scratch
V27* 43.28 scratch 43.28
V19* 45.08 scratch 45.08
V18* 45.43 scratch 45.43
* Not Eligible to win handicap
6km Run
Ross Keane M50 25:08
Bernard Mangan M60 26:17
Jim Klinge M65 26:21
Karen Peace W40 27:49
Paul Hughes M60 29:00
V15 30:42
Margaret Saunders W60 31:02
Maxine Santich W60 31:05
Carol Bowman W60 31:31
Randy Hobbs M55 32:12
Denise Newport W55 33:11
V20 33:30
Vic Waters M70 34:07
V25 34:40
Jackie Halberg W65 34:51
Charlie Chan M60 35:01
Delia Baldock W50 35:24
V22 35:44
Richard Blurton M65 35:52
V4 36:37
Mike Anderson M65 36:50
Merv Jones M75 39:00
Shirley Bell W65 39:57
Theresa Howe W65 39:58
Melissa Hassan W40 44:33
Kem Hassan M45 44:36
Mark Sivyer M65 45:14
Neil McRae M60 46:50
Sheila Maslen W75 55:00
Mary Heppell W75 1:06:04
V2 1:09:49
10km Walk
Ian Carson M60 1:09:40
Johan Hagedoorn M70 1:12:02
V30 1:24:52
Mike Hale M65 1:26:48
6km Walk
Elaine Dance W60 45:25
John Brambley M70 47:08
Lynne Schickert W70 49:48
Ray Hall M80 51:14
Lorna Lauchlan W85 51:20
Jeff Whittam M80 52:40
Rosa Wallis W70 54:27
Gail Castensen W60 54:29
Priscilla Wilson W35 57:25
Ann Turner W75 1:03:05
Margaret Bennett W70 1:03:07
Sylvia Szabo W30 1:04:24
Sylvia Szabo W55 1:04:26
Julie Wood W65 1:08:59
Pamela English W70 1:09:02

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events