Cliff Bould Trophy – October 31 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10.4 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st M. Craig Madden M50 59:50 0.00 59.50
2nd M. Giovanni Puglisi M70 1:07:39 18.44 48.55
3rd M. Rohan Thompson M40 1:07:45 0.17 67.28
Clifton Otte M40 1:08:32 12.29 56.03
1st F. Crystal Glossop W40 1:09:12 14.18 54.54
2nd F. Jo Shelley W45 1:09:13 9.22 59.51
Scott Chambers M40 1:09:34 23.00 46.34
3rd F. Sandra Siviour W50 1:09:36 17.41 51.55
Paul Watson M50 1:09:43 29.07 40.36
Vanessa Carson W40 1:09:51 22.46 47.05
Chris Pattinson W65 1:09:55 9.22 60.33
Mark Sivyer M70 1:09:57 11.19 58.38
David Adams M45 1:10:21 25.39 44.42
John Cameron M50 1:10:24 13.10 57.14
Karen March W60 1:10:33 18.43 51.50
Jo Scott W45 1:10:45 14.53 55.52
Peter March M60 1:10:49 22.53 47.56
Akos Gyarmathy M65 1:10:56 19.14 51.42
Carolyn Stephens W65 1:11:08 11.06 60.02
Steve Helm M60 1:11:09 21.40 49.29
Rochelle Airey W50 1:11:45 14.20 57.25
Charlie Chan M65 1:12:00 10.49 61.11
Glenn Rogers M55 1:12:18 26.12 46.06
Alex Tinniswood M40 1:12:28 24.01 48.27
Sandra Stockman W55 1:12:34 20.03 52.31
Peter Tietz M65 1:12:35 4.35 68.00
Rashanthi Wanigasekera W45 1:12:38 8.58 63.40
Julie Wilson W65 1:12:49 12.29 60.20
Milton Mavrick M65 1:12:55 10.12 62.43
Gerrit Myburgh M50 1:12:56 25.42 47.14
Kim Thomas M45 1:12:59 27.30 45.29
Silke Peglow W50 1:13:09 0.00 73.09
Lourens Jacobs M50 1:13:22 17.44 55.38
Lori Sexton W60 1:13:24 11.39 61.45
Xinhuan Yan M45 1:13:28 16.36 56.52
Anne Young W45 1:13:31 10.32 62.59
Madeline Radestock W60 1:13:39 3.27 70.12
John Pentecost M60 1:13:51 21.22 52.29
Drew Grosas M55 1:13:55 20.46 53.09
Ian Carson M65 1:13:57 18.01 55.56
Bob Colligan M60 1:14:11 19.23 54.48
Brett Montgomery M45 1:15:03 12.22 62.41
Lui Cecotti M70 1:15:19 5.21 69.58
Vynka Cridge W45 1:15:34 11.47 63.47
Michihito Muroi M60 1:15:37 18.06 57.31
Drew Langford M40 1:17:46 31.35 46.11
Bruce McGeorge M65 1:17:58 7.01 70.57
Tim Inglis M60 1:18:43 2.48 75.55
Steve Barrie M55 1:20:38 0.00 80.38
Greg Wilson M70 1:23:09 2.29 80.40
John Talbot M75 1:26:07 0.00 86.07
Mike Cyran M50 1:27:40 5.43 81.57
Noels Treen W60 1:32:13 7.52 84.21
Brian Bennett M70 1:37:09 13.21 83.48
Not Eligible for Handicap
V8 1:09:23 13.00 56.23
Rob Badenoch M65 1:10:52 15.00 55.52
Colin Ducker M70 1:11:41 0.00 71.41
V10 1:11:53 10.00 61.53
Liz Bryson W70 1:11:54 6.44 65.10
Chris Kowalski M65 1:11:56 8.34 63.22
Jonathan Lester M50 1:13:25 20.53 52.32
Hugh Davidson M60 1:19:42 8.28 71.14
V3 1:26:07 10.00 76.07
V9 1:26:08 25.00 61.08
V5 1:27:46 5.43 82.03
V4 1:34:34 0.00 94.34
5.2 km Run
1st M. Trev Scott M60 21:11
V1 22:40
2nd M. Zane Walsh M40 23:22
3rd M. Mark Kerr M50 23:42
Victor Munoz M65 23:59
Ralph Henderson M70 25:15
Tristan Bell M55 25:25
Ross Keane M60 25:52
1st F. Nicole Cole W45 26:30
Paul Hughes M65 27:51
Rod Siviour M55 28:01
Russell Smith M55 28:40
Mark Hewitt M65 28:42
Peter Brooke M55 28:47
V2 28:55
Keith Atkinson M60 29:08
Jim Klinge M75 29:15
Wayne Taylor M60 30:42
2nd F. Rowena Williams W50 30:45
V7 31:20
Martin Watkins M70 31:29
V11 31:43
3rd F. Sandra Rourke W50 33:12
Lorna McGavock W45 33:39
Ngaio Kerr W50 34:24
Julie Carnelley W50 35:00
Janne Wells W50 35:39
Kerry Bickers W60 35:50
Rod Bickers M60 35:51
Isolde Tietz W70 36:11
Geoff O’Brien M75 36:21
Janelle Finnigan W35 36:48
Theresa Howe W70 37:05
Andy Wong M45 37:07
Bob Schickert M80 37:32
Mel Montgomery W40 38:29
Mark Comber M55 40:21
Phillippa Bennett W60 41:37
V6 42:00
Alan Cassels M75 45:06
Roy Hart M70 45:36
Carolyn Fawcett W70 52:54
Bob Fawcett M70 54:32
Frank Price M70 55:42
10.4 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:19:09
2nd M. Mike Hale M70 1:37:17
5.2 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W55 35:16
2nd F. Marcela Ruiz W60 35:22
1st M. Mike Anderson M70 40:03
2nd M. David Gardiner M75 42:15
3rd F. Delia Baldock W55 44:46
3rd M. Richard Blurton M70 45:28
Jacinta Thompson W40 45:46
Fiona Van Heerwaarden W40 45:50
Rex Bruce M80 46:27
Glenys Duncan W80 48:29
Grace Hollin W60 50:30
Arnold Jenkins M75 51:10
Lynne Schickert W80 52:46
Erika Blake W65 54:17
Sofia Carson W60 54:35
Jeff Whittam M85 55:12
Heather Miller W70 57:12
Jim Barnes M75 57:14
Keith Miller M70 57:15
Ros Pillay W70 57:32
Neil McRae M65 1:00:40
Julie Wood W70 1:02:57
Pam English W75 1:02:58
Alan Day M75 1:07:16
Vic Waters M75 1:08:40
Gary Fisher M65 1:08:43
Paul Martin M80 1:08:45

Search

Latest News …

State Championships

Entries are now closed.

Dates

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events