Lake Monger – March 21 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

11 km Run
V24 42:24
1st F. Astrid Roberts Feyer W45 43:08
1st M. Glenn Rogers M55 47:02
2nd M. Bob Lane M70 49:57
3rd M. Zane Walsh M40 51:52
Peter March M60 52:06
V10 53:42
Akos Gyarmathy M65 54:33
2nd F. Karen March W55 55:22
Grahak Cunningham M40 55:48
3rd F. Emma Lee W50 57:04
V21 57:50
Mickey Muroi M60 58:12
Don Pattinson M65 59:37
V27 1:01:11
Anthony Wilson M50 1:01:15
V28 1:01:46
V18 1:03:46
Peter Brooke M55 1:04:22
Julie Wilson W65 1:04:58
Charlie Chan M65 1:05:44
José Noé M65 1:05:47
Milton Mavrick M65 1:06:33
David Eustace M55 1:06:45
V5 1:08:31
Andrew Roddy M35 1:08:45
Noelene Treen W60 1:12:08
V15 1:12:42
Tommy Glackin M40 1:12:49
Greg Wilson M70 1:14:29
V26 1:15:44
Mary Taylor W65 1:19:26
Julie Storey W45 1:25:11
John Dance M70 1:33:54
7.5 km Run
V14 35:01
V6 38:45
V25 39:20
1st M. David Baird M75 39:58
1st F. Rochelle Airey W50 41:12
2nd M. Mark Hewitt M65 41:13
3rd M. Jackson Wong M55 41:27
Keith Atkinson M60 41:36
Leon Mitchell M40 42:05
Brian Greenhalgh M50 43:07
Bob Britton M60 43:44
Brett Montgomery M45 43:55
2nd F. Gayle Craft W65 44:02
Wayne Taylor M60 46:19
Peter Tietz M65 46:35
3rd F. Lori Sexton W55 46:40
V23 46:42
Jeanette Tiverios W60 46:57
Phil Dufty M75 48:53
V17 49:02
V19 49:05
V7 49:59
Madeline Radestock W60 51:31
Theresa Howe W70 51:35
V3 52:00
V16 53:47
Conny Brieden W50 55:23
John Talbot M70 55:57
Geoff O’Brien M70 56:08
Kerry Bickers W60 57:01
Jo Shelley W40 57:29
David Hogg M60 1:00:26
Jenny Hogg W55 1:00:31
4 km Run
V12 16:23
1st F. Amanda Walker W55 16:32
1st M. Gerrit Myburgh M45 16:39
2nd M. Jerry Peters M40 16:43
V13 16:56
V20 18:32
3rd M. Ralph Henderson M70 19:06
Ross Keane M55 19:19
Marcus Callum M50 20:30
Graeme Dahl M70 20:57
Geoff Vine M70 21:08
Jim Klinge M70 21:41
David Miller M55 21:55
2nd F. Chris Pattinson W65 22:07
Mark Sivyer M70 22:51
V8 22:54
V9 22:59
Ivan Brown M75 23:15
James Hadfield M35 23:37
Brian Bennett M70 24:26
3rd F. Sandra Rourke W50 24:53
Nick Miletic M70 25:13
Audra Rimmer W50 25:38
Sofia Dumlao W40 25:56
Stephanie Manuel W45 26:03
V22 26:36
Janne Wells W50 26:44
Silke Peglow W50 26:58
Peter Hopper M75 27:15
Ian Carson M65 27:53
Isolde Tietz W70 28:04
Vic Waters M75 28:18
Ginny Mulvey W60 29:07
Randy Hobbs M60 29:20
Melanie Montgomery W40 29:22
John Pellier M80 29:41
Bob Schickert M75 31:09
V11 31:12
Maurice Creagh M70 31:25
Phillippa Bennett W60 32:13
Richard Blurton M70 32:19
V2 33:29
V1 33:39
Toni Frank W75 34:10
Jackie Halberg W70 35:24
11 km Walk
1st M. John Bell M75 1:33:47
1st F. Erika Blake W65 1:35:27
2nd F. Elaine Dance W70 1:35:53
7.5 km Walk
1st M. Victor Munoz M65 49:54
1st F. Peggy Macliver W75 1:01:19
2nd F. Justine Bolton W45 1:02:26
3rd F. Lesley Dowling W60 1:06:08
Maja Zivanovic W30 1:25:23
2nd M. Michael Cyran M45 1:25:24
4 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W55 26:15
1st M. John McDonagh M70 26:35
2nd F. Wendy Farrow W50 27:25
3rd F. Marcela Isabel Ruiz Valdes W60 29:10
2nd M. Mike Anderson M70 29:14
Delia Baldock W55 32:39
3rd M. Sean Keane M55 34:37
Steve Travell M65 34:56
Lynne Schickert W75 35:41
Arnold Jenkins M75 37:03
Rosa Wallis W75 38:09
Liz Dewhurst W35 38:54
Rex Bruce M80 39:56
Sofia Carson W60 40:49
Deborah Franey W60 41:59
Nick Franey M60 42:02
Jim Barnes M75 42:02
Jeff Whittam M85 42:03
Margaret Saunders W65 43:30
Joan Pellier W80 43:40
Pamela English W75 44:25
Margaret Bennett W75 44:47
V4 45:19
Suzanne Renton W70 45:21
Roy Hart M70 45:24
Neil McRae M65 45:49
Roselyne Pillay W70 49:52

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events