Nedlands – September 5 2021

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st M. Donato Lombardi M50 1:00:27 6.51 53.36
1st F. Vanessa Carson W40 1:03:44 18.45 44.59
2nd F. Rashanthi Wanigasekera W45 1:05:04 7.51 57.13
3rd F. Conny Brieden W50 1:05:26 0.55 64.31
2nd M. Jerry Peters M40 1:05:39 22.51 42.48
3rd M. Xinhuan Yan M45 1:05:57 9.02 56.55
John Pentecost M60 1:06:09 19.41 46.28
Bob Britton M60 1:06:21 8.44 57.37
Zane Walsh M40 1:06:35 26.52 39.43
Peter Brooke M55 1:06:37 13.20 53.17
Lachlan Marr M60 1:06:51 22.48 44.03
Don Pattinson M65 1:06:58 13.46 53.12
Giovanni Puglisi M70 1:07:02 16.00 51.02
Michael Pascoe M60 1:07:06 15.48 51.18
Grahak Cunningham M40 1:07:08 20.34 46.34
Alex Tinniswood M35 1:07:12 22.54 44.18
Akos Gyarmathy M65 1:07:13 19.34 47.39
Mark Kerr M50 1:07:20 22.00 45.20
Silke Peglow W50 1:07:22 0.00 67.22
Rochelle Airey W50 1:07:45 13.47 53.58
Mark Sivyer M70 1:07:47 10.43 57.04
Sandra Stockman W55 1:07:54 19.23 48.31
Gerrit Myburgh M50 1:07:55 24.27 43.28
David Adams M40 1:08:04 26.00 42.04
Ian Carson M65 1:08:07 16.44 51.23
Bob Colligan M60 1:08:26 18.39 49.47
Keith Miller M70 1:08:31 17.47 50.44
Glenn Rogers M55 1:08:32 24.39 43.53
Mickey Muroi M60 1:08:34 17.12 51.22
Paul Hughes M65 1:08:38 15.57 52.41
David Eustace M55 1:08:50 9.28 59.22
Charlie Chan M65 1:08:56 10.17 58.39
Lui Cecotti M70 1:09:06 6.00 63.06
David Baird M75 1:09:20 13.29 55.51
Julie Wilson W65 1:09:24 12.04 57.20
Mercurio Cicchini M70 1:10:11 16.00 54.11
Noelene Treen W60 1:10:38 7.34 63.04
Sha Watson W50 1:11:26 3.45 67.41
Andrew Grosas M55 1:11:56 20.15 51.41
John Fisher M60 1:12:17 18.42 53.35
Ceri Morton W35 1:13:53 14.12 59.41
Tim Inglis M60 1:14:16 4.10 70.06
John Dance M70 1:15:48 0.00 75.48
Greg Wilson M70 1:18:00 3.16 74.44
John Talbot M75 1:18:52 0.00 78.52
Not Eligible for Handicap
Jo Scott W45 58:49 4.00 54.49
V15 1:02:36 9.00 53.36
Hugh Davidson M60 1:02:51 4.00 58.51
Johanna Leahy Marstrand W50 1:02:57 13.37 49.20
Ross Lee M60 1:05:47 2.00 63.47
V5 1:06:00 12.00 54.00
V14 1:06:07 27.00 39.07
Drew Langford M40 1:06:30 29.32 36.58
Roger Golling M45 1:06:39 22.00 44.39
V1 1:06:42 25.00 41.42
Stephen Helm M60 1:06:59 21.01 45.58
Sandra Siviour W50 1:07:19 17.13 50.06
V16 1:09:19 25.00 44.19
V6 1:09:58 0.00 69.58
Michaela Miller W45 1:11:00 0.00 71.00
V3 1:11:25 0.00 71.25
Ian Brown M60 1:11:29 0.00 71.29
Maria Graaf W50 1:12:16 18.22 53.54
V2 1:21:33 0.00 81.33
5 km Run
1st M. Trevor Scott M60 19:35
1st F. Sophie Giles W45 21:13
2nd F. Joanna Lloyd W45 22:52
2nd M. Prabuddha Nicol M65 23:24
V9 24:16
3rd M. Ralph Henderson M70 24:19
Ross Keane M60 25:14
V8 25:36
Mark Hewitt M65 26:14
Rod Siviour M50 26:41
David Miller M55 27:04
Jim Klinge M70 27:10
3rd F. Grace Yang W40 27:26
Jan Brankaer M40 27:27
Geoff Vine M70 27:39
Sally-Anne Smith W40 29:13
Wayne Taylor M60 29:29
Bruce McGeorge M65 29:35
Ngaio Kerr W50 30:33
V12 30:41
Sandra Rourke W50 30:52
V7 31:01
Gillian Young W70 31:12
Lorna McGavock W45 31:30
Jerilyn Wee W35 31:36
Michael Chan M35 31:40
Rohan Thompson M40 32:47
Andrew Thorpe M70 33:07
V10 33:23
Peter Hopper M75 34:48
Bob Schickert M75 34:58
John Pellier M80 37:19
V11 38:42
Steve Barrie M55 39:09
V13 39:30
Phillippa Bennett W60 40:58
Jackie Halberg W75 41:43
Alan Cassels M75 41:49
Ivan Brown M75 44:06
Frank Price M70 51:22
10 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:14:21
1st F. Elaine Dance W70 1:23:52
5 km Walk
1st M. Mike Anderson M70 36:56
1st F. Delia Baldock W55 39:26
2nd M. John Bell M75 39:37
3rd M. David Gardiner M75 40:33
2nd F. Peggy Macliver W75 41:41
John Brambley M75 43:24
3rd F. Grace Hollin W60 44:16
Arnold Jenkins M75 47:45
Lynne Schickert W75 48:52
Elizabeth Gomez W40 49:52
Heather Miller W65 51:20
Roger Walsh M75 51:59
Joan Pellier W80 52:57
Roselyne Pillay W70 56:05
Sofia Carson W60 56:07
Jo Richardson W65 56:10
Julie Wood W70 56:11
Pamela English W75 56:12
Christy Davidson W40 57:08
Marion Kavenagh W60 57:10
Paul Martin M80 1:03:07
Neil McRae M65 1:03:09
Gary Fisher M65 1:03:10