Piney Lakes – February 23 2020

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

8 km Run
1st M. Yury Hotimsky M40 29:02
2nd M. Daniel O’Brien M35 29:47
3rd M. Chris Lark M40 31:17
Kim Thomas M45 31:18
V15 32:52
Alex Tinniswood M35 34:40
Paul Edwards M45 34:57
V6 34:58
Jason Woolley M45 35:53
1st F. Sue Zlnay W60 36:17
Peter March M60 36:22
2nd F. Annabel Vaughan W30 37:25
Andrew Grosas M55 37:39
Akos Gyarmathy M60 37:51
3rd F. Clare Wardle W45 38:11
Craig Lines M45 38:24
V14 38:29
Karen March W55 38:55
Ian Carson M65 39:57
V4 40:04
Pamela Thonell W50 40:05
Mark Dawson M55 40:07
Lourens Jacobs M50 40:56
Jonathan Lester M50 41:02
Mark Kerr M45 41:03
V2 41:28
Mickey Muroi M60 41:39
David Adams M40 42:17
Julian Mcgrath M45 42:29
David Baird M75 42:37
Mark Hewitt M65 43:09
Gillian Young W70 43:28
Peter Brooke M55 43:30
David Boyd M50 43:42
V5 43:55
Carolyn Stephens W60 44:47
Charlie Chan M65 45:26
Leon Mitchell M35 45:54
Mark Sivyer M70 46:08
Janne Wells W50 47:06
Wayne Taylor M60 47:07
Emma Hartley W30 47:18
Keith Atkinson M60 47:24
Tania De Abreu W55 47:24
Narelle Henderson W55 47:33
Mark Glyde M55 47:53
Wendy Grace W65 48:06
Anne Young W45 48:30
Caroline Clark W45 48:48
Michael Cyran M45 48:51
David Eustace M55 49:54
Silke Peglow W50 50:21
Brian Danby M70 50:49
Ngaio Kerr W45 51:07
Sheryl Woolley W50 52:54
Tim Inglis M60 53:24
Rhonda Newburn W60 53:36
Theresa Howe W65 53:38
Alastair Wallace M60 53:39
Lorna Mcgavock W40 53:56
Andy Wong M40 55:28
Rebekah Blake W40 55:45
V8 55:51
V3 56:47
Robin King W60 57:27
Tommy Glackin M35 57:29
John Talbot M70 1:00:49
John Pellier M80 1:02:06
Bob Schickert M75 1:04:09
Donna Lynch W40 1:13:05
4 km Run
1st M. Tristan Bell M50 17:56
2nd M. John Pentecost M60 18:36
3rd M. John McShane M55 18:58
Campbell Till M60 19:04
Laurent Carles M45 19:24
Paul Hughes M65 19:32
1st F. Margaret Saunders W65 19:38
Alan Gray M55 20:07
Jim Klinge M70 20:37
2nd F. Cassie Hughes W45 20:50
Russell Smith M55 20:56
Ivan Brown M75 21:08
3rd F. Coko Rico W30 21:39
Rowena Williams W50 21:52
Jim Langford M75 22:29
Elizabeth McFarland W60 22:37
Liz Bryson W70 22:40
David Carr M85 22:47
V17 23:03
V16 23:07
V9 23:11
Sofia Dumlao W40 25:11
Allan Billington M55 25:19
Stephen Grannells M55 25:27
Grace Hollin W60 25:52
Peter Hopper M75 27:07
V12 27:17
Hamish McGlashan M80 27:25
Heiner Huning M60 28:11
Gemma Hildyard W40 29:39
V13 29:53
Ann Andersen W60 30:16
Loren Gee W35 30:33
V1 31:46
Paul Martin M75 32:39
Hazel Stephen W70 32:40
Carolyn Fawcett W65 37:05
Frank Price M70 42:36
V7 43:45
8 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W50 49.43
1st M. Victor Munoz M65 50:58
2nd M. Johan Hagedoorn M75 58:37
3rd M. Jason Kell M40 1:04:11
2nd  F. Elizabeth Gomez W40 1:04:29
Richard Blurton M70 1:09:04
Mike Hale M70 1:11:31
4 km Walk
1st F. Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 28:36
1st M. Mike Anderson M70 30:37
2nd F. Peggy Macliver W75 30:58
3rd F. Val Millard W70 32:29
Lesley Dowling W60 32:51
2nd M. John Brambley M75 33:35
3rd M. Rex Bruce M75 35:48
V11 36:11
Ross Keane M55 36:14
Sofia Carson W55 37:15
Joan Pellier W80 37:53
Bob Fergie M80 38:03
Jeff Whittam M85 38:31
Rosa Wallis W75 38:43
Evelyn Gilbert W55 38:54
Priscilla Wilson W40 40:50
Margaret Bennett W75 44:19
Pamela English W70 44:20
Julie Wood W70 44:21
Jo Richardson W65 44:23
Brian Bennett M70 44:46
Erika Blake W65 44:46
Brian Dalton M65 55:22