Shelley Run – May 23 2021

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Run
1st M. Roberto Busi M40 34:06
V10 39:21
2nd M. Martin O’Connell M50 41:40
V3 42:19
3rd M. Mitch Cleasby M60 42:32
Alex Tinniswood M35 44:01
David Adams M40 44:05
Steven Hossack M60 44:07
Peter March M60 44:30
V8 44:44
V4 45:58
V9 46:31
John Lucas M60 46:32
V6 46:34
Bob Lane M70 46:40
V1 46:42
Akos Gyarmathy M65 47:11
V13 47:12
1st F. Karen March W55 47:36
2nd F. Lucinda Rowlinson W50 47:50
Bob Colligan M60 48:15
3rd F. Maria Graaf W50 48:38
Jan Brankaer M40 49:12
Barbara Putland W55 49:23
Mark Kerr M50 49:48
Angela Hon W40 49:52
Lourens Jacobs M50 49:57
Oliver Mueller M50 49:59
Tommy Glackin M40 50:49
Michael Pascoe M60 51:04
Mickey Muroi M60 52:13
Vynka Cridge W45 52:45
Peter Brooke M55 54:22
David Baird M75 54:27
Julie Wilson W65 54:36
Brett Montgomery M45 54:59
Lori Sexton W55 55:22
Nick Franey M60 56:09
Paul Every M55 56:41
Jackson Wong M55 56:44
Brian Bennett M70 56:54
Carolyn Stephens W65 57:08
Mark Sivyer M70 57:14
Hastakamala Diaz W40 57:48
Anne Young W45 58:46
Paul Edwards M45 58:52
Anthony Wilson M50 58:56
Donato Lombardi M50 59:59
Noelene Treen W60 1:00:36
David Eustace M55 1:00:38
Tim Inglis M60 1:01:50
Peter Tietz M65 1:02:13
Greg Wilson M70 1:03:25
V12 1:05:35
Janne Wells W50 1:07:45
Madeline Radestock W60 1:07:49
Melanie Montgomery W40 1:09:19
Silke Peglow W50 1:12:17
John Dance M70 1:15:24
John Talbot M70 1:23:29
Frank Price M70 1:37:29
4 km Run
1st M. Drew Langford M40 14:11
2nd M. Gerrit Myburgh M45 16:11
1st F. Joanna Lloyd W45 17:27
3rd M. Prabuddha Nicol M60 18:30
V11 18:36
Ross Keane M55 18:38
Marcus Callum M50 20:01
2nd F. Margaret Saunders W65 20:19
Graeme Dahl M70 20:55
John Ranger M50 21:14
Randy Hobbs M60 21:16
3rd F. Denise Cleasby W60 23:17
Anita Cipriano W50 24:08
Peter Hopper M75 25:24
Sha Watson W50 25:32
Lui Cecotti M70 26:22
Mark Comber M55 28:56
Phillippa Bennett W60 29:19
Michael Cyran M45 29:54
Justine Bolton W45 30:53
Richard Blurton M70 31:23
Alan Cassels M75 33:33
Steve Barrie M55 33:58
10 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:12:58
2nd M. Andrew Thorpe M65 1:17:15
3rd M. John Brambley M75 1:24:52
1st F. Elaine Dance W70 1:24:59
Gary Fisher M65 1:32:20
2nd F. Regina Crouch W50 1:33:17
4 km Walk
1st F. Robin King W60 29:48
2nd F. Delia Baldock W55 30:03
1st M. Haydn Gawne M70 30:36
3rd F. Peggy Macliver W75 31:10
2nd M. Arnold Jenkins M75 36:51
V5 37:17
V2 37:24
Alicia Edwards W45 38:50
3rd M. Roy Hart M70 39:55
Mark Hewitt M65 40:52
Roselyne Pillay W70 41:12
Lesley Dowling W60 41:17
Pamela English W75 41:18
Paul Martin M75 41:59
Julie Wood W70 42:39
Jo Richardson W65 42:42
Margaret Bennett W75 42:52
Neil McRae M65 43:08
Bob Fergie M85 43:13