Roe Run – August 30 2020

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

15 km Run
1st M. Alex Tinniswood M35 1:02:18
2nd M. Trent Harris M30 1:08:04
3rd M. Steven Hossack M55 1:09:29
Ian Carson M65 1:10:00
Akos Gyarmathy M60 1:12:30
1st F. Sophie Giles W45 1:14:12
Brian Bennett M70 1:18:22
Mark Glyde M55 1:18:24
2nd F. Lizelle Smith W45 1:19:32
David Baird M75 1:19:54
Mickey Muroi M60 1:20:36
3rd F. Diane Seager W45 1:21:04
Jackson Wong M55 1:21:06
David Boyd M50 1:21:15
Hairi Yusuf M50 1:21:16
Don Pattinson M65 1:21:20
Brian Greenhalgh M50 1:21:26
Xinhuan Yan M45 1:22:59
Chris Pattinson W60 1:23:08
Jaimie Henderson W40 1:24:32
Milton Mavrick M65 1:27:42
Charlie Chan M65 1:27:57
David Eustace M55 1:28:21
Carolyn Stephens W60 1:28:31
Andrew Thorpe M65 1:35:56
Michael Cyran M45 1:36:45
Tim Inglis M60 1:37:51
Amanda Smith W50 1:38:05
Lorna Mcgavock W45 1:41:09
Noelene Treen W60 1:42:22
Andy Wong M40 1:45:10
Sharon Woodfield W55 1:48:04
Julie Storey W45 1:48:12
John Talbot M70 1:48:48
10 km Run
1st M. Kevin Johnson M60 41:51
2nd M. Mark Kerr M50 45:57
3rd M. Steven Okelly M45 47:51
Prabuddha Nicol M60 49:05
1st F. Karen March W55 49:32
Peter March M60 49:33
2nd F. June Wu W45 49:41
Russell Smith M55 49:57
Anthony Wilson M50 50:02
Wayne Taylor M60 50:31
Oliver Mueller M50 50:34
3rd F. Rochelle Airey W50 52:21
Mark Dawson M55 52:35
Peter Brooke M55 52:47
John Cameron M50 54:03
Matthew Webb M50 54:43
John McShane M55 55:24
Greg Smith M50 57:23
Peter Tietz M65 59:13
Ross Keane M55 59:16
Gopal Gupta M55 1:07:27
Greg Wilson M70 1:08:43
Amanda Wylde W35 1:11:33
Justine Bolton W45 1:12:19
5 km Run
1st F. Sandra Stockman W55 24:03
2nd F. Margaret Saunders W65 24:37
1st M. Mark Hewitt M65 25:13
3rd F. Sally-Anne Smith W40 25:39
2nd M. Jim Klinge M70 26:20
3rd M. Patrick Jones M45 26:37
Grahak Cunningham M40 26:54
Julie Wilson W65 27:17
Paul Bebbington M50 28:00
Raquel Bebbington W45 28:33
Sandra Rourke W50 30:12
Alastair Wallace M65 30:57
Fred Langford M70 31:11
Sue Glyde W50 34:03
Charlotte Webb W45 34:23
Stephanie Manuel W45 34:30
David Carr M85 35:58
Bob Schickert M75 36:23
Gemma Hildyard W40 37:27
Merv Jones M80 37:36
Richard Blurton M70 38:20
Vic Waters M75 38:48
Alan Cassels M75 39:49
Steve Barrie M55 43:47
Phillippa Bennett W60 43:58
Frank Price M70 52:01
15 km Walk
1st F. Justine Stewart W30 2:03:37
1st M. Mike Hale M70 2:09:08
2nd M. Peter Ryan M70 2:24:13
10 km Walk
1st M. Lui Cecotti M70 1:11:25
1st F. Maja Zivanovic W30 1:37:24
5 km Walk
1st M. John McDonagh M70 33:37
2nd M. Johan Hagedoorn M75 36:15
1st F. Delia Baldock W55 37:49
2nd F. Peggy Macliver W75 39:37
3rd M. John Brambley M75 41:26
3rd F. Erika Blake W65 42:42
Rex Bruce M75 42:56
Sean Keane M55 44:02
Jim Barnes M75 50:57
Gary Fisher M65 50:59
Paul Martin M75 51:00
Lynne Schickert W75 52:09
Neil McRae M65 52:40
Jo Richardson W65 53:27
Julie Wood W70 53:28
Margaret Bennett W75 53:29
Sylvia Szabo W35 54:25
Sylvia Szabo W60 54:26

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events