Bibra Lake – November 12 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

12 km Run
Brett Johnson Vis 39:40
Liam Fuery Vis 39:49
Adam Janes Vis 46:48
1st M Jerry Peters M45 48:45
Guy Crawford Vis 48:45
Kate Bevilaqua Vis 48:54
2nd M Scott Chambers M45 49:51
Peter Broz Vis 50:04
Brittany Fongna Vis 50:16
3rd M Zane Walsh M40 50:28
Des Vis 50:51
1st F Clare Wardle W45 51:59
Jesse Sullivan Vis 52:05
Kim Thomas M45 53:20
Nick Maron Vis 54:02
Kevin Johnson M65 54:03
Tristan Bell M55 54:21
Tye Harland Vis 56:25
Peter McKieran Vis 57:05
Akos Gyarmathy M65 57:42
Fiona Yard Vis 58:07
Peter Woods M60 58:09
Em Norris Vis 58:24
Glenn Rogers M55 58:35
Rodney Glossop M40 58:44
Tony Aspeling Vis 59:37
Michael Pascoe M60 59:42
Ross Keane M60 1:00:11
Bernard Candy M60 1:00:25
Andrew Webb Vis 1:00:39
2nd F Karen March W60 1:00:51
Peter March M60 1:00:51
Leon Mitchell M40 1:00:53
3rd F Claire Slater W45 1:00:58
Peter Sanders M75 1:01:01
Carrie Anne Vis 1:01:18
Adrian Webb M55 1:01:41
David Colvin M60 1:01:59
Xinhuan Yan M50 1:02:08
Eddie Marcus M50 1:02:45
Liz Gomez W40 1:05:40
Paul Every M55 1:05:48
Tegan Durbridge W35 1:05:54
Francis Curro Vis 1:06:55
Brett Montgomery M45 1:07:17
Carolyn Stephens W65 1:08:40
Julie Wilson W70 1:08:47
Anne Young W45 1:09:01
David Goldblatt M55 1:09:19
Hayden Mcgregor M30 1:11:22
Louise Chambers W50 1:12:12
Mark Sivyer M75 1:12:36
Gopal Gupta M60 1:13:10
Tim Inglis M65 1:14:04
Shalini Watson W55 1:14:37
Bob Britton M60 1:15:16
Tommy Glackin M40 1:15:36
Sharon Johnson Vis 1:16:11
Pene Newitt Vis 1:16:11
Reno Layesse Vis 1:16:59
Wendy Grace W70 1:17:10
Fred Smart M85 1:18:35
Silke Peglow W55 1:20:38
Susan Sanders W70 1:22:25
Sandy Levis Vis 1:26:45
6 km Run
1st M Alex Tinniswood M40 25:19
2nd M Lachlan Marr M60 28:49
1st F Sally Smith W45 29:09
3rd M Simon McGarvie M55 30:02
Steve Goure Vis 30:02
2nd F Sandra Stockman W55 30:05
Bob Hull M75 30:21
3rd F Kathryn Dawes W35 30:26
Keith Miller M70 31:41
Jason Kell M45 32:08
Paul Hughes M70 32:24
Jim Klinge M75 32:28
Sora Tinniswood Vis 33:11
Annemarie Kilshaw W55 33:13
Magda Simickara Vis 33:26
Trisha Griffiths W45 33:50
Gillian Young W75 34:08
Isabella Tolardo Vis 34:14
David Baird M80 34:46
Keith Atkinson M65 34:54
Peter Piccarilli Vis 35:33
Gayle Craft W65 35:53
Tanya Burke Vis 36:52
Charlie Chan M70 37:05
Caroline Clark W50 37:17
Stephen Grannells M60 37:39
Rohan Thompson M40 37:45
Madeline Radestock W60 38:01
Tania Deabree Vis 38:25
Melanie Montgomery W40 39:20
Gerard Wallen M60 41:12
Steve Barrie M60 41:17
Dennis Hughes M75 41:46
Lorna McGavock W45 41:49
Sofia Dumlao W45 42:15
Corinne Mercer Vis 42:33
Lily Weddikkan Vis 42:37
Donna McWillis Vis 43:16
Wendy Jones W55 44:19
Charlotte Webb W45 48:56
John Dance M70 50:02
Bob Fawcett M70 51:54
Rod Siviour M55 51:58
Greg Wilson M75 52:39
Hazel Stephen W75 55:04
John Pellier M80 1:12:44
Terri Carr W60 1:21:34
6 km Walk
1st M John McDonagh M75 42:21
1st F Delia Baldock W60 47:51
2nd F Elaine Dance W70 51:20
2nd M Haydn Gawne M75 52:06
3rd M David Gardiner M75 53:33
3rd F Carolyn Fawcett W70 54:17
Gary Fisher M70 56:18
Mike Hale M75 58:32
Phillippa Bennett W60 59:18
Steve Travell M65 59:19
Heather Miller W70 1:00:54
Jim Barnes M80 1:00:55

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events