Bibra Lake – October 23 2022

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

12 km Run
V33 44:40
V24 46:20
V23 46:49
V47 47:19
V58 48:09
1st M. Jerry Peters M45 49:12
V22 49:16
V35 49:17
2nd M. Scott Chambers M45 49:41
1st F. Vanessa Carson W40 50:04
V44 51:20
V43 52:17
V29 52:48
V42 53:43
V28 53:48
2nd F. Elizabeth Gomez W40 54:41
3rd M. David Adams M45 54:42
Steven Hossack M60 54:51
V53 55:31
V45 55:35
Peter March M60 56:30
V106 56:34
V31 56:45
Akos Gyarmathy M65 56:46
Bob Colligan M65 57:03
Peter Clark M55 58:12
3rd F. Karen March W60 58:16
V39 1:01:09
Michael Pascoe M60 1:01:39
V32 1:01:43
Drew Grosas M55 1:03:04
Anthony Wilson M55 1:03:42
Peter Brooke M60 1:04:02
V40 1:04:51
V103 1:05:55
Keith Miller M70 1:06:34
Milt Mavrick M65 1:07:03
V30 1:07:11
Mark Sivyer M70 1:07:45
Julie Wilson W65 1:08:12
V34 1:08:24
Michihito Muroi M60 1:08:56
Wendy Grace W65 1:08:58
Kim Tyler W65 1:09:44
Caroline Clark W50 1:09:47
Anne Young W45 1:09:52
V51 1:10:37
V57 1:10:59
V26 1:13:07
Fred Smart M85 1:14:05
V41 1:14:40
V48 1:15:06
Troy Scudds M45 1:15:07
V38 1:15:51
Silke Peglow W50 1:17:00
Rashanthi Wanigasekera W45 1:18:12
V36 1:19:09
Karin Smith W55 1:19:21
V50 1:19:59
V52 1:20:00
Bruce McGeorge M65 1:22:41
Noels Treen W60 1:22:53
Steve Barrie M60 1:23:52
V37 1:27:42
Justine Bolton W45 1:27:42
Mike Cyran M50 1:33:56
6 km Run
V21 22:52
V20 23:50
1st M. Greg Knuckey M60 24:05
2nd M. Simon McGarvie M55 27:46
3rd M. Mark Dawson M60 28:11
Tristan Bell M55 28:15
Ross Keane M60 28:19
V49 29:21
Patrick Jones M50 30:31
Mercurio Cicchini M70 30:35
1st F. Vynka Cridge W45 31:07
V55 31:45
Geoff Vine M75 32:19
V56 32:35
Mark Hewitt M70 32:43
Jason Kell M45 33:10
Paul Squires M50 33:18
Brian Bennett M75 33:22
Keith Atkinson M65 33:33
2nd F. Gayle Craft W65 33:54
John Panegyres M55 33:59
3rd F. Lori Sexton W60 35:43
David Carr M90 36:21
Madeline Radestock W60 36:25
Rohan Thompson M40 36:35
V54 36:51
Robin King W60 36:57
Shalini Watson W50 37:01
Peter Tietz M70 37:09
Isolde Tietz W70 37:43
Trisha Griffiths W45 38:00
Ngaio Kerr W50 39:25
V25 39:31
Lorna McGavock W45 39:55
Theresa Howe W70 40:36
Peter Hopper M75 41:21
Tracy Delane-Squires W55 41:34
V27 41:44
David Sadler M60 43:15
Stephen Grannells M55 44:41
Melinda Fisher W55 45:00
Mark Comber M55 45:10
V46 45:24
V105 45:45
John Pellier M80 49:04
Li Wei W30 50:30
Jen Owen W65 53:46
12 km Walk
1st F. Janne Wells W50 1:31:34
6 km Walk
1st M. John McDonagh M70 40:58
2nd M. Johan Hagedoorn M75 43:28
3rd M. Jim Klinge M75 44:55
1st F. Delia Baldock W60 46:01
Michael Anderson M70 46:30
2nd F. Peggy Macliver W75 46:56
Geoff O’Brien M75 47:35
Richard Blurton M70 50:00
3rd F. Lynne Schickert W80 51:21
Elaine Dance W70 51:23
David Gardiner M75 52:35
Gary Fisher M70 54:38
Sean Keane M55 54:40
Mike Hale M75 54:47
Paul Martin M80 59:43
Doug Hazell M70 59:44
Marion Kavenagh W60 1:01:34
Rosa Wallis W75 1:02:28
Mark Kerr M50 1:02:31
Heather Miller W70 1:06:48
Joan Pellier W80 1:06:51
Neil McRae M70 1:07:37
Phillippa Bennett W60 1:16:35