Bibra Lake – October 24 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

12 km Run
1st M. Adam Williams M40 46:44
2nd M. Zane Walsh M40 49:28
3rd M. Jerry Peters M40 50:44
Glenn Rogers M55 51:01
Simon McGarvie M55 51:07
V6 51:59
V11 53:10
1st F. Vanessa Carson W40 53:22
Gerrit Myburgh M50 53:23
V8 53:42
Martin O’Connor M45 54:07
Peter March M60 54:35
Darryl Downing M40 57:07
Akos Gyarmathy M65 57:11
2nd F. Karen March W60 58:06
Giovanni Puglisi M70 58:33
3rd F. Angela Hon W40 58:37
Johanna Leahy Marstrand W50 58:50
Bob Colligan M60 59:46
Nicole Cole W45 1:01:26
Michael Pascoe M60 1:01:36
Ian Carson M65 1:01:39
Bob Lane M70 1:01:40
Michihito Muroi M60 1:02:21
Jo Scott W45 1:02:28
Drew Grosas M55 1:02:29
John Fisher M60 1:02:30
V21 1:05:16
Lourens Jacobs M50 1:05:19
Harvey Smith M50 1:05:44
Rochelle Airey W50 1:05:58
V3 1:06:16
V2 1:06:17
David Baird M75 1:06:25
Mark Sivyer M70 1:06:40
Keith Miller M70 1:06:55
Mark Glyde M60 1:06:55
V22 1:06:57
Jackson Wong M55 1:07:06
Derek Munro M50 1:07:41
Carolyn Stephens W65 1:07:43
Anne Young W45 1:07:51
Kim Tyler W65 1:07:56
Sandra Siviour W50 1:08:01
Charlie Chan M65 1:08:05
Jo Smith W50 1:08:14
Lori Sexton W60 1:08:18
Milton Mavrick M65 1:08:19
Leon Mitchell M40 1:08:24
Julie Wilson W65 1:08:27
Jo Shelley W45 1:08:32
Brett Montgomery M45 1:10:41
Mell Sieczka W45 1:11:50
V7 1:13:17
Gopal Gupta M55 1:15:30
V15 1:15:48
Madeline Radestock W60 1:21:49
Mel Montgomery W40 1:25:27
Greg Wilson M70 1:29:34
John Dance M70 1:29:47
Tim Inglis M60 1:30:53
Carolyn Fawcett W70 1:38:43
Sandi Keenan W50 1:44:37
6 km Run
1st M. Drew Langford M40 20:50
2nd M. Andrew McLeish M35 24:52
3rd M. Kim Thomas M45 24:53
Victor Munoz M65 27:10
V16 27:19
John Pentecost M60 27:52
Paul Edwards M50 28:30
Ross Keane M60 29:19
Xinhuan Yan M45 29:46
Mercurio Cicchini M70 29:51
Tristan Bell M55 29:54
Oliver Mueller M50 30:03
Paul Hughes M65 30:16
Mark Kerr M50 30:31
Geoff Vine M70 31:27
Nick Franey M60 32:17
Mark Hewitt M65 32:31
Jim Klinge M75 33:12
Russell Smith M55 33:39
1st F. Vynka Cridge W45 33:53
2nd F. Rowena Williams W50 34:35
Keith Atkinson M60 34:40
V20 34:47
3rd F. Gillian Young W70 35:31
Bruce McGeorge M65 35:34
Shalini Watson W50 36:42
V13 36:53
Debbie Wilford W45 37:41
Ivan Brown M75 38:50
Ngaio Kerr W50 38:53
Rod Bickers M60 39:03
V4 39:05
Trisha Griffiths W45 39:21
Theresa Howe W70 39:40
Silke Peglow W50 39:44
Rohan Thompson M40 39:47
Rashanthi Wanigasekera W45 40:36
V19 40:37
David Carr M85 40:52
Kerry Bickers W60 40:56
V14 41:15
Janne Wells W50 41:30
Ginny Mulvey W60 41:53
Sue Glyde W55 41:57
Bob Schickert M75 41:59
Steve Barrie M55 42:21
Mike Cyran M50 43:33
Wendy Grace W65 43:51
Melissa Donovan W30 45:02
V5 45:02
John Pellier M80 46:34
Phillippa Bennett W60 48:46
V1 48:56
Melinda Fisher W55 49:33
Rachel Conroy W30 50:33
Alan Cassels M75 51:12
Jackie Halberg W75 52:29
Randy Hobbs M60 53:06
V12 53:11
Gem Hildyard W40 53:12
V9 53:33
Brian Bennett M70 54:51
Liz Dewhurst W35 57:51
Frank Price M70 58:37
Bob Fawcett M70 1:01:22
12 km Walk
1st F. Elaine Dance W70 1:42:37
1st M. John Bell M75 1:42:38
6 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W55 38:23
2nd F. Marcela Ruiz W60 40:54
1st M. John McDonagh M70 40:55
2nd M. Johan Hagedoorn M75 41:36
3rd M. Mike Anderson M70 45:25
3rd F. Delia Baldock W55 46:13
Gary Fisher M65 46:57
Haydn Gawne M70 48:01
David Gardiner M75 48:42
Grace Hollin W60 49:28
Erika Blake W65 53:03
Rex Bruce M80 53:29
Mike Hale M70 55:48
Lynne Schickert W80 55:58
Glenys Duncan W80 55:59
Arnold Jenkins M75 56:58
Deb Franey W60 58:07
Jim Barnes M75 58:08
Lesley Dowling W60 59:11
Pam English W75 59:13
V10 1:01:34
Sylvia Szabo W40 1:01:34
Sofia Dumlao W40 1:02:26
Joan Pellier W80 1:02:32
Sofia Carson W60 1:02:44
Ros Pillay W70 1:02:45
Rosa Wallis W75 1:02:52
Margaret Bennett W80 1:02:53
Evelyn Gilbert W55 1:03:21
Christy Davidson W40 1:03:23
Jo Richardson W65 1:03:25
Julie Wood W70 1:03:26
V17 1:06:05
V18 1:06:09
Alicia Edwards W45 1:06:10
Neil McRae M65 1:13:05

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events