Bibra Lake – October 25 2020

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

12 km Run
1st M. Jerry Peters M40 50:08
2nd M. Simon McGarvie M55 50:36
3rd M. Mitch Cleasby M60 52:34
Gerrit Myburgh M45 52:34
1st F. Clare Wardle W45 53:45
Peter March M60 55:33
Ian Carson M65 56:19
John Lucas M60 56:29
Tommy Glackin M40 56:56
Darryl Downing M40 57:10
John Ranger M50 57:18
Navin Ganeshanandan M35 57:22
Akos Gyarmathy M60 57:26
Grahak Cunningham M40 57:42
Zane Walsh M40 58:15
Mark Kerr M50 58:17
2nd F. Karen March W55 59:18
Jan Brankaer M40 1:00:22
Mickey Muroi M60 1:00:28
Craig Goldfinch M45 1:00:57
John Pentecost M60 1:01:56
Ross Keane M55 1:02:48
3rd F. Rochelle Airey W50 1:03:47
Rodney Glossop M40 1:04:39
Andrew Grosas M55 1:05:29
John Fisher M60 1:05:30
Leon Mitchell M40 1:05:42
Brian Bennett M70 1:06:11
Hairi Yusuf M50 1:06:36
Julie Wilson W65 1:07:13
Gillian Young W70 1:07:19
Paul Every M55 1:07:39
Carolyn Stephens W60 1:08:01
Mark Sivyer M70 1:08:04
Bob Britton M60 1:08:10
Brett Montgomery M45 1:08:28
Helen Thomas W60 1:08:50
Charlie Chan M65 1:09:55
Anne Young W45 1:10:13
Wendy Braddow W55 1:11:18
Milton Mavrick M65 1:11:52
Melissa Lewis W30 1:13:16
Keith Atkinson M60 1:14:00
Wendy Grace W65 1:14:26
Andy Wong M40 1:15:00
Mell Sieczka W45 1:15:09
Iain Parnum M40 1:15:14
Tim Inglis M60 1:15:19
Rashanthi Wanigasekera W45 1:20:08
Greg Wilson M70 1:20:25
Janne Wells W50 1:21:33
Silke Peglow W50 1:23:19
Gopal Gupta M55 1:23:39
Melanie Montgomery W40 1:26:57
Michael Cyran M45 1:52:26
6 km Run
1st M. Paul Watson M50 23:10
2nd M. Pragalathan Subramanian M60 25:41
3rd M. Steven Hossack M55 25:42
Giovanni Puglisi M65 26:16
Prabuddha Nicol M60 28:00
Tristan Bell M55 28:09
Ian Cotton M55 28:12
1st F. Annabel Vaughan W30 28:20
Mark Dawson M55 28:30
Wayne Taylor M60 29:43
2nd F. Sally-Anne Smith W40 29:47
Mercurio Cicchini M70 29:53
Russell Smith M55 30:06
Don Pattinson M65 31:02
Mark Hewitt M65 31:22
Alan Perrella M35 31:27
Jim Klinge M70 31:38
3rd F. Vynka Cridge W45 31:55
Grace Yang W40 31:59
Martin Watkins M70 32:20
Xinhuan Yan M45 32:31
Tina Franklin W50 33:03
Ceri Morton W35 33:10
Crystal Glossop W40 33:40
Anthony Wilson M50 34:14
Anita Cipriano W50 34:26
Ivan Brown M75 35:33
Trisha Griffiths W45 35:34
Brian Danby M70 35:50
Denise Cleasby W60 35:55
Ngaio Kerr W50 36:03
Kevin Anderson M45 36:31
Ruth Metcalf W55 36:55
Sofia Dumlao W40 37:02
David Eustace M55 37:33
Sandra Rourke W50 38:21
Lorna McGavock W45 40:06
Madeline Radestock W60 40:26
Allan Billington M55 40:30
John Cameron M50 41:05
Justine Bolton W45 41:48
John Talbot M70 41:55
Evelyn Gilbert W55 42:34
Vic Waters M75 43:14
John Pellier M80 43:30
Merv Jones M80 44:45
Bob Schickert M75 45:12
Phillippa Bennett W60 45:27
Liz Dewhurst W35 45:50
Gemma Hildyard W40 46:11
Steve Barrie M55 47:34
John Dance M70 48:14
Alan Cassels M75 50:17
Alex Turner W45 55:25
Neil McRae M65 1:00:11
Frank Price M70 1:01:52
12 km Walk
1st F. Melissa Lewis W30 1:13:16
6 km Walk
1st M. John McDonagh M70 41:30
2nd M. Johan Hagedoorn M75 42:04
1st F. Robin King W60 43:10
3rd M. Joseph Patroni M65 46:47
2nd F. Delia Baldock W55 46:48
3rd F. Peggy Macliver W75 47:58
Haydn Gawne M70 49:08
Stephanie Manuel W45 50:13
Grace Hollin W60 52:09
David Gardiner M75 52:14
Mike Hale M70 52:14
Umesha Subramanian W50 53:17
Erika Blake W65 54:16
Elaine Dance W65 54:17
Maja Zivanovic W30 56:23
Roger Walsh M75 57:43
Paul Martin M75 57:43
Bob Fergie M85 58:45
Rosa Wallis W75 1:02:57
Joan Pellier W80 1:02:59
David Adams M40 1:03:04
Gary Fisher M65 1:03:18
Julie Wood W70 1:05:47
Margaret Bennett W75 1:05:47
Lynne Schickert W75 1:13:11