Bibra Lake – October 27 2019

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

12 km Run
1st M. Roberto Busi M40 45:24
V6 49:19
2nd M. Chris Maher M65 51:10
3rd M. Jason Woolley M45 52:45
Jerry Peters M40 53:14
Craig Goldfinch M45 54:37
1st F. Vanessa Carson W40 54:51
V17 55:23
V27 56:02
V24 56:43
Andrew Grosas M55 57:22
Akos Gyarmathy M60 57:34
2nd F. Lisa Allen W30 57:42
V16 57:50
Peter March M60 58:38
3rd F. Elizabeth Gomez W40 58:53
Tommy Glackin M35 59:07
John Fisher M55 59:34
Barbara Putland W55 59:40
Brian Bennett M70 1:00:07
Karen March W55 1:00:23
V14 1:02:24
V19 1:03:08
Alan Thorniley M65 1:04:05
Mickey Muroi M60 1:04:18
Bruce McGeorge M65 1:04:38
Rochelle Airey W50 1:04:47
Ian Carson M65 1:04:52
David Baird M75 1:05:36
Jackson Wong M50 1:05:50
Mark Glyde M55 1:06:08
Carolyn Stephens W60 1:06:23
Michael Pascoe M60 1:06:33
V31 1:06:53
Rodney Glossop M40 1:07:15
V22 1:07:53
Crystal Glossop W40 1:08:02
V4 1:08:11
V5 1:08:12
V23 1:09:03
V25 1:10:01
Peter Brooke M55 1:13:38
Michael Lennie M60 1:14:04
Louise Skipworth W35 1:14:52
Rohan Thompson M40 1:14:58
V7 1:16:03
Silke Peglow W50 1:16:38
Tim Inglis M60 1:18:08
Theresa Howe W65 1:21:07
V3 1:21:12
Rashanthi Wanigasekera W45 1:27:14
Julie Storey W45 1:28:19
Rhonda Newburn W60 1:28:20
Rebekah Blake W40 1:32:13
6 km Run
V12 19:40
1st M. Bob Lane M70 24:33
2nd M. Kevin Johnson M60 25:03
1st F. Amanda Walker W50 26:04
3rd M. Mark Dawson M55 26:39
Tristan Bell M50 26:43
V30 27:08
Mark Kerr M45 27:36
V20 28:00
2nd F. Nicole Cole W40 28:01
John Ranger M50 28:37
Ross Keane M55 28:40
Geoff Vine M70 28:55
Craig Wright M50 29:32
Simon Cole M50 29:48
V21 29:55
V29 30:03
3rd F. Chris Pattinson W60 30:14
Jim Klinge M70 31:09
Wayne Taylor M60 31:14
Sally-Anne Smith W40 31:26
V15 31:39
V10 31:57
V11 31:59
V18 32:01
Charlie Chan M65 32:05
Sandra Keenan W50 33:01
Clifton Otte M40 33:11
Lori Sexton W55 33:20
Bob Britton M60 33:21
Richard Allen M30 34:05
Keith Atkinson M60 34:06
V9 34:47
Janne Wells W50 34:51
Gillian Young W70 35:03
Gary Fisher M65 35:26
V1 35:27
V2 35:28
Ngaio Kerr W45 35:49
David Carr M85 35:50
Ivan Brown M70 35:51
Trudy Young W60 36:18
Les Neill M55 36:44
V13 36:46
V28 36:50
Sha Watson W50 36:56
Andrew Roddy M35 37:43
Bob Schickert M75 38:03
Sue Glyde W50 38:45
Wendy Grace W65 38:53
Jason Kell M40 39:42
Delia Baldock W55 39:44
Glenys Kerr W65 40:13
Jackie Halberg W70 41:07
Stephen Grannells M55 41:18
Evelyn Gilbert W55 41:20
V26 42:07
Stephanie Manuel W45 42:23
Sandra Levis W55 43:10
John Pellier M80 43:49
Charlotte Webb W40 45:24
Sheryl Woolley W45 46:03
Jim Barnes M75 46:31
Merv Jones M80 46:37
Gemma Hildyard W40 49:14
Paul Martin M75 54:15
6 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W50 37:13
1st M. Victor Munoz M65 37:30
2nd M. Johan Hagedoorn M75 42:36
2nd F. Marcela Isabel Ruiz Valdes W55 44:10
3rd M. Mike Anderson M70 44:31
3rd F. Peggy Macliver W75 47:38
Joseph Patroni M60 48:31
Mike Hale M70 49:59
V8 51:21
Rosa Wallis W75 55:21
Sofia Carson W55 55:59
Bob Fergie M80 56:20
Gina Bell W55 56:28
Phillippa Greenwood-Jones W35 59:29
Sylvia Szabo W35 59:48
Neil McRae M65 1:00:34
Margaret Bennett W75 1:02:45
Pamela English W70 1:02:56
Priscilla Wilson W40 1:03:07
Jo Richardson W65 1:03:09
Julie Wood W70 1:03:56

Search

Latest News …

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Winter programme 2024

2023/2024 Coaching/Training Programme

Upcoming Events