Claypit Circuit- 1 October 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Run
1st M Gerrit Myburgh M50 40:25
2nd M Greg Amengual Perelló M40 41:28
3rd M Kim Thomas M45 44:04
1st F Clare Wardle W45 44:55
Steve Hossack M60 45:38
V4 45:47
David Adams M45 47:01
2nd F Amanda Walker W55 47:53
Christopher Maher M70 47:54
Daniel Hawkins M40 49:41
John Pentecost M65 50:35
Giovanni Puglisi M70 51:43
Drew Grosas M60 51:51
Rod Siviour M55 52:00
Glenn Rogers M55 52:23
Peter Sanders M75 52:42
John Ranger M55 53:14
V6 53:24
V23 53:51
Americo Pereira M60 53:56
Mark Dawson M60 54:39
Brett Montgomery M45 55:16
3rd F Julie Wilson W70 56:09
Leon Mitchell M40 56:11
Will Taylor M60 56:17
Bradley Hollins M45 56:39
Anne Young W45 57:06
Wendy Grace W70 58:02
Tegan Durbridge W35 59:08
Lori Sexton W60 59:30
V10 1:00:57
Tim Inglis M65 1:01:13
John Fisher M60 1:01:18
Charlie Chan M70 1:02:01
V3 1:05:38
Fred Smart M85 1:05:50
Robin King W65 1:12:35
V14 1:12:36
Susan Sanders W70 1:14:00
Gerard Wallen M60 1:15:40
John Talbot M75 1:29:00
6.8 km Run
V12 29:14
1st M Alex Tinniswood M40 31:40
2nd M Lachlan Marr M60 33:20
3rd M Victor Munoz M65 34:03
1st F Heather Longworth W55 34:17
2nd F Rochelle Airey W50 35:59
Adrian Webb M55 36:33
3rd F Louise Chambers W50 37:19
Liz Bryson W70 38:28
Paul Falconer M60 38:48
Liz Catchpole W50 39:00
Gillian Young W75 40:28
Janne Wells W55 43:11
Geoff O’Brien M75 43:59
Isolde Tietz W70 44:20
Stephen Grannells M60 46:09
Theresa Whyte W65 46:41
Mark Comber M60 48:58
Melanie Montgomery W40 49:04
Silke Peglow W55 50:04
V13 50:21
Bob Schickert M80 50:31
3.7 km Run
V11 16:39
1st M Blakeney Tindall M60 16:51
V25 17:42
V1 17:48
1st F Margaret Saunders W65 18:44
2nd M Jim Klinge M75 19:54
2nd F Carol Bowman W65 20:07
3rd M Ivan Brown M75 21:23
Bert Carse M80 22:23
Bruce McGeorge M65 23:00
Martin Watkins M75 23:34
3rd F Lorna McGavock W45 23:49
Peter Tietz M70 26:08
V7 26:13
V2 26:14
V15 26:53
Bob Fawcett M70 32:22
Carolyn Fawcett W70 34:40
Frank Price M70 43:44
Hazel Stephen W75 45:10
Terri Carr W60 45:13
10 km Walk
1st M Andrew Duncan M55 58:50
1st F Melissa Lewis W35 1:01:59
2nd F Karyn Tolardo W55 1:05:45
2nd M Christian D’Argent M65 1:11:32
6.8 km Walk
1st M John Dance M70 55:23
2nd M John Bell M75 59:01
1st F Lynne Schickert W80 1:01:23
2nd F Erika Fardig W65 1:04:45
3rd M Mike Hale M75 1:15:52
3.7 km Walk
1st F Fiona Van Heerwaarden W45 26:33
2nd F Delia Baldock W60 29:46
1st M Haydn Gawne M75 30:12
2nd M Mike Anderson M75 30:16
3rd M David Gardiner M75 30:36
Jim Barnes M80 32:48
Arnie Jenkins M75 34:29
3rd F Glenys Duncan W80 34:49
Steve Travell M65 36:20
Gary Fisher M70 36:21
Ros Pillay W75 39:21
Noelle Dawson W70 40:22
Brian Bennett M75 43:48
Julie Wood W75 44:57
V21 50:59

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events