Cliff Bould Trophy – November 1 2020

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10.4 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st M. Craig Madden M50 1:00:04 1.52 58.12
2nd M. Jason Kell M45 1:05:44 11.57 53.47
3rd M. Mark Sivyer M70 1:08:58 10.12 58.46
1st F. Rashanthi Wanigasekera W45 1:09:03 3.16 65.47
Xinhuan Yan M45 1:09:40 12.22 57.18
2nd F. Sophie Giles W45 1:10:04 18.59 51.05
3rd F. Karen March W55 1:10:14 18.27 51.47
Ian Cotton M55 1:10:29 19.38 50.51
Mark Dawson M55 1:10:37 18.12 52.25
Elizabeth Gomez W40 1:11:19 17.02 54.17
Peter March M60 1:11:23 22.14 49.09
Tristan Bell M55 1:11:34 20.42 50.52
Crystal Glossop W40 1:11:42 11.51 59.51
Gopal Gupta M55 1:11:44 0.00 71.44
Julie Wilson W65 1:11:56 11.46 60.10
John Lucas M60 1:12:03 22.31 49.32
Tim Inglis M60 1:12:12 3.16 68.56
Simon McGarvie M55 1:12:22 26.36 45.46
Ceri Morton W35 1:12:43 14.10 58.33
John McShane M55 1:12:54 16.52 56.02
Giovanni Puglisi M65 1:12:57 24.58 47.59
Wayne Taylor M60 1:13:00 17.16 55.44
Don Pattinson M65 1:13:02 16.38 56.24
Rochelle Airey W50 1:13:08 15.41 57.27
Greg Wilson M70 1:13:19 0.00 73.19
Akos Gyarmathy M60 1:13:22 21.50 51.32
Paul Hughes M65 1:13:27 18.30 54.57
Brian Bennett M70 1:13:43 16.45 56.58
Gillian Young W70 1:14:09 12.53 61.16
Rodney Glossop M40 1:14:14 24.19 49.55
Hairi Yusuf M50 1:14:24 15.30 58.54
Carolyn Stephens W60 1:14:28 10.35 63.53
Sally-Anne Smith W40 1:15:34 16.38 58.56
Keith Miller M70 1:15:51 19.04 56.47
Silke Peglow W50 1:16:39 3.49 72.50
Andrew Grosas M55 1:17:29 21.50 55.39
Chris Pattinson W60 1:17:41 15.13 62.28
Zane Walsh M40 1:18:18 24.38 53.40
Lourens Jacobs M50 1:19:04 17.28 61.36
John Talbot M70 1:20:31 0.00 80.31
John Ranger M50 1:20:32 24.48 55.44
Not Eligible for Handicap
Maria Graaf W50 1:10:04 18.52 51.12
5.2 km Run
1st M. Gerrit Myburgh M45 21:55
2nd M. Kevin Johnson M60 22:58
1st F. Sandra Stockman W55 25:45
3rd M. Ross Keane M55 26:27
Russell Smith M55 27:07
Mercurio Cicchini M70 27:39
Jim Klinge M70 27:57
Matthew Webb M50 28:03
David Baird M75 28:16
Peter Brooke M55 28:22
Jim Langford M75 29:53
2nd F. Tina Franklin W50 30:04
Bob Colligan M60 30:42
3rd F. Helen Lumsden W45 33:30
Wendy Grace W65 33:30
Lorna McGavock W45 35:03
Lui Cecotti M70 35:06
Andy Wong M40 36:35
Nick Miletic M65 36:41
Mark Comber M55 37:42
Vic Waters M75 38:49
Richard Blurton M70 40:05
Phillippa Bennett W60 41:28
Amanda Wylde W35 41:40
Sean Keane M55 42:29
Bob Schickert M75 43:14
Steve Barrie M55 43:53
David Boyd M50 44:45
Frank Price M70 57:52
10.4 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:19:29
5.2 km Walk
1st M. Mike Anderson M70 40:22
1st F. Delia Baldock W55 40:40
2nd M. Gary Fisher M65 51:23
2nd F. Kaye Kemter W40 56:01
3rd M. Mike Hale M70 58:20