Darlington Dash – August 13 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

Dick Horsley Trophy (best combined time for couples)
  Long Course   Short Course Combined time
1 Rodney Glossop & Crystal Glossop 1:17:19
2 Kevin Johnson & Sandra Stockman 1:17:49
3 Sandra Siviour & Rod Siviour 1:20:28
4 Peter March & Karen March 1:29:02
5 Darryl Downing & Mell Sieczka 1:30:23
11 km Run
1st M Rodney Glossop M40 49:10
2nd M Kevin Johnson M65 51:09
1st F Sandra Siviour W50 52:26
V2   55:25
3rd M Akos Gyarmathy M65 55:35
Lachlan Marr M60 55:46
V1   56:29
Darryl Downing M40 56:30
Bernard Candy M60 57:22
Simon McGarvie M55 57:34
Michael Pascoe M60 57:53
Peter March M60 58:05
V24   58:08
V32   58:08
Brendan Welker M45 58:26
2nd F Tegan Durbridge W35 59:44
David Adams M45 1:01:15
Eddie Marcus M50 1:01:41
John Fisher M60 1:01:42
V11   1:02:29
Peter Sanders M75 1:02:58
3rd F Julie Wilson W70 1:03:32
Storm Hurst W40 1:06:35
V7   1:08:34
V9   1:09:54
Anne Young W45 1:11:33
Bruce McGeorge M65 1:12:16
Shalini Watson W55 1:14:23
David Goldblatt M55 1:14:39
Silke Peglow W55 1:15:34
Frederick Smart M85 1:16:40
V6   1:18:09
John Oldfield M75 1:19:22
Sofia Dumlao W45 1:24:16
Leon Mitchell M40 1:24:17
Susan Sanders W65 1:29:45
Noels Treen W60 1:31:13
Phillippa Bennett W60 1:33:21
Dave Hogg M60 1:34:17
John Talbot M75 1:36:40
5.5 km Run
1st M Blakeney Tindall M60 26:22
1st F Sandra Stockman W55 26:40
2nd M Rod Siviour M55 28:02
3rd M Bradley Hollins M45 28:07
2nd F Crystal Glossop W40 28:09
3rd F Karen March W60 30:57
Margaret Saunders W65 31:02
Rochelle Airey W50 31:24
V4   32:23
Carol Bowman W65 33:08
Mark Hewitt M70 33:24
Ian Carson M70 33:25
Mell Sieczka W50 33:53
Bert Carse M80 34:39
Ivan Brown M75 34:42
V3   34:46
Gerard Wallen M60 36:19
Janne Wells W55 36:43
Isolde Tietz W70 36:49
V8   37:50
Bob Colligan M65 38:08
Rod Bickers M65 38:17
Steve Barrie M60 40:16
Lorna McGavock W45 41:23
Kerry Bickers W60 41:27
Brian Bennett M75 41:41
Bob Schickert M80 42:25
Melinda Fisher W55 43:08
Greg Wilson M75 49:21
Jackie Halberg W75 55:35
Frank Price M70 1:01:51
11 km Walk
1st M Geoff O’Brien M75 1:27:00
5.5 km Walk
1st F Elaine Dance W70 48:42
V10   49:56
2nd F Lynne Schickert W80 52:30
1st M Mike Hale M75 54:00
2nd M Johan Hagedoorn M75 54:06
3rd M Steve Travell M65 58:04
3rd F Erika Fardig W65 59:52
Sofia Carson W60 1:01:46
Pam English W75 1:01:47
Julie Wood W70 1:08:06
Margaret Bennett W80 1:08:07

Search

Latest News …

State Championships

Main weekend results

Steeplechase Result

10,000m Result

9 March Results

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Winter programme 2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events