Garvey Gusto – November 13 2022

Posted

in Road Results

10 km Run
1st M Roberto Busi M45 36:14
V7 37:18
2nd M Kim Thomas M45 40:53
3rd M Gareth Arnold M45 42:10
Jan Brankaer M40 43:48
1st F Clare Wardle W45 43:56
Alex Tinniswood M40 44:04
V4 44:30
Peter March M60 46:35
Akos Gyarmathy M65 47:00
Jonathan Lester M50 47:01
2nd F Karen March W60 48:42
Matthew Webb M55 50:19
Paul Every M55 50:31
John Fisher M60 50:43
Rod Siviour M55 51:53
3rd F Rochelle Airey W50 52:07
Xinhuan Yan M45 52:21
Liz Bryson W70 53:04
Oliver Mueller M55 53:45
Julie Wilson W65 55:02
Anne Young W45 55:18
Charlie Chan M70 56:11
V3 56:49
David Baird M75 57:11
Fred Smart M85 59:07
V5 1:00:28
Rohan Thompson M40 1:02:11
Rashanthi Wanigasekera W45 1:03:54
Andy Wong M45 1:04:22
Madeline Radestock W60 1:04:53
Rod Bickers M60 1:05:49
Silke Peglow W50 1:07:36
Theresa Howe W70 1:08:57
Janne Wells W50 1:10:36
Steve Barrie M60 1:11:57
John Dance M70 1:15:57
John Talbot M75 1:20:16
5 km Run
V10 19:03
1st M Greg Knuckey M60 20:36
2nd M Ross Keane M60 22:56
3rd M Ralph Henderson M70 23:23
Blakeney Tindall M60 23:48
V6 23:53
V8 23:59
Mark Dawson M60 25:08
1st F Margaret Saunders W65 26:07
Geoff Vine M75 26:08
Ian Carson M65 26:09
David Boyd M50 26:34
Russell Smith M60 27:23
Eddie Marcus M50 27:26
Brian Bennett M75 27:41
Mark Hewitt M70 27:54
2nd F Gayle Craft W65 28:00
John Panegyres M55 28:07
3rd F Sandra Rourke W55 30:16
Lorna McGavock W45 32:13
Ginny Mulvey W65 32:34
V1 33:14
Kerry Bickers W60 35:06
Doug Hazell M70 36:09
Melinda Fisher W55 36:20
Bruce McGeorge M65 36:42
Charlotte Webb W45 37:01
Andrew Cuthbertson M65 37:07
Bob Schickert M80 37:42
Carolyn Fawcett W70 39:03
Wayne Taylor M60 39:40
Marion Kavenagh W60 40:01
Jen Owen W65 44:17
Bob Fawcett M70 48:49
Hazel Stephen W75 49:11
10 km Walk
1st M Andrew Duncan M55 57:22
1st F Karyn Tolardo W55 1:05:38
2nd M Victor Munoz M65 1:08:02
2nd F Marcela Ruiz W60 1:15:49
3rd M Geoff O’Brien M75 1:16:24
3rd F Noels Treen W60 1:19:10
5 km Walk
1st M John McDonagh M70 34:12
1st F Fiona Van Heerwaarden W45 34:13
2nd M Johan Hagedoorn M75 35:33
3rd M Haydn Gawne M75 37:48
Michael Anderson M70 37:56
2nd F Delia Baldock W60 39:30
David Gardiner M75 41:32
3rd F Lynne Schickert W80 42:59
Elaine Dance W70 43:02
Gary Fisher M70 45:20
Sean Keane M55 45:21
Arnie Jenkins M75 45:57
Glenys Duncan W80 46:40
Sofia Carson W60 48:12
Erika Fardig W65 48:19
Phillippa Bennett W60 49:36
Jim Barnes M75 49:47
Heather Miller W70 49:48
Keith Miller M70 49:51
Rex Bruce M80 51:55
Neil McRae M70 54:15
Steve Travell M65 57:12
Melissa Lewis W35 57:18
Sue Renton W75 1:01:38
Mike Hale M75 1:08:00

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events