Garvey Gusto – November 26 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Run
Liam Fuery Vis 33:36
1st M. Scott Chambers M45 40:14
Alex Otter Vis 42:00
2nd M. Jerry Peters M45 42:03
3rd M. Kim Thomas M45 42:37
Matt Dowson Vis 43:25
Zane Walsh M40 44:00
Rod Hamilton M60 44:12
Colin Smith Vis 45:19
1st F. Clare Wardle W45 47:09
Akos Gyarmathy M65 47:17
Peter March M60 47:57
Darryl Downing M40 48:55
Michael Pascoe M60 49:05
Daniel Hawkins M40 49:14
Leon Mitchell M40 49:24
2nd F. Karen March W60 50:01
David Colvin M60 50:36
Xinhuan Yan M50 52:07
Peter Sanders M75 52:09
Drew Grosas M60 53:03
Paul Every M55 53:44
Mark Hoffman Vis 53:52
Lee Gaiger Vis 55:26
Peter Brooke M60 56:05
Ceri Morton W40 56:25
3rd F. Julie Wilson W70 57:27
Ross Lee M60 58:47
Liz Bryson W70 58:49
Gopal Gupta M60 59:36
Wendy Grace W70 1:00:31
Mell Sieczka W50 1:02:06
Trisha Griffiths W45 1:02:21
Anne Young W45 1:03:30
Shalini Watson W55 1:03:51
Sandy Levis Vis 1:04:08
Fred Smart M85 1:04:28
Susan Sanders W70 1:08:54
Martin Riley M70 1:25:24
5 km Run
1st M. Mike Haederle M60 20:02
2nd M. Patrick Jones M50 20:58
Kevin Wright Vis 21:19
3rd M. Alex Tinniswood M40 21:24
Kevin Johnson M65 22:40
Bernard Candy M60 22:57
Raynor Keane Vis 23:03
Adrian Webb M55 23:21
Jonathan Lester M50 23:50
1st F. Sandra Stockman W55 24:31
2nd F. Louise Chambers W50 25:05
Eddie Marcus M50 25:18
Sora Tinniswood Vis 25:20
Ralph Henderson M75 25:25
Russell Smith M60 25:49
3rd F. Margaret Saunders W65 25:51
Jim Klinge M75 26:11
Geoff Vine M75 26:32
Ross Keane M60 26:34
Ian Carson M70 26:39
Rochelle Airey W50 26:48
Paul Hughes M70 27:04
John Ranger M55 27:50
Bob Colligan M65 29:06
Gayle Craft W65 29:07
Charlie Chan M70 29:54
Mega Ariani W30 30:52
Janne Wells W55 30:58
Gerard Wallen M60 31:46
Stephen Grannells M60 31:53
Rohan Thompson M40 32:21
Jo Scott W45 32:26
Peter Tietz M70 33:11
Isolde Tietz W70 33:12
Mark Comber M60 34:00
Theresa Whyte W65 34:17
Sandra Rourke W55 35:01
Steve Barrie M60 36:32
Bob Schickert M80 37:23
Melinda Fisher W55 39:29
Bob Fawcett M70 41:29
Sofia Dumlao W45 41:35
John Dance M70 42:12
Marion Kavenagh W60 43:58
Wayne Taylor M60 44:50
Greg Wilson M75 45:31
Hazel Stephen W75 46:02
Jackie Halberg W75 46:41
Frank Price M70 56:31
Terri Carr W60 1:13:28
10 km Walk
1st F. Phillippa Bennett W60 1:29:21
5 km Walk
1st M. John McDonagh M75 36:29
1st F. Sue Hamilton W60 37:39
2nd F. Peggy Macliver W75 39:58
3rd F. Delia Baldock W60 40:13
Carolyn Fawcett W70 45:02
Elaine Dance W70 47:51
Erika Fardig W65 47:53
2nd M. Mark Hewitt M70 47:59
Lynne Schickert W80 49:00
3rd M. Arnie Jenkins M75 49:53
Heiner Huning M65 51:42
Brian Bennett M75 52:10
Rex Bruce M80 52:12
Ros Pillay W75 56:21
Sofia Carson W60 56:22
John Pellier M80 57:53
Gary Fisher M70 58:11
John Fisher M60 58:12

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events