Gwelup Lake – November 15 2020

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Run
1st M. Steve Preece M50 39:25
2nd M. Simon McGarvie M55 42:00
3rd M. Grahak Cunningham M40 43:24
Paul Highway M45 43:28
V18 43:36
Pragalathan Subramanian M60 43:40
1st F. Vanessa Carson W40 43:44
V11 43:46
Peter March M60 45:39
Giovanni Puglisi M65 46:21
Steven Hossack M55 46:26
2nd F. Lynda Vine W45 46:43
Bob Lane M70 46:59
V15 47:36
V7 48:39
Craig Goldfinch M45 49:42
Andrew Grosas M55 51:30
Keith Miller M70 51:32
V8 51:53
V4 51:54
Craig Wright M50 52:09
Ross Keane M55 52:12
3rd F. Sally-Anne Smith W40 53:26
Mickey Muroi M60 53:47
Rochelle Airey W50 53:53
Brian Bennett M70 55:16
Julie Wilson W65 56:02
Mark Sivyer M70 56:38
Bob Britton M60 56:42
Hastakamala Diaz W40 57:01
Gillian Young W70 57:05
Michael Pascoe M60 57:11
V10 57:22
David Adams M40 58:24
Milton Mavrick M65 58:46
Wayne Taylor M60 59:35
Charlie Chan M65 59:46
Rashanthi Wanigasekera W45 1:03:44
Amanda Smith W50 1:05:03
Mark Henry M55 1:05:04
Greg Wilson M70 1:06:50
Janne Wells W50 1:07:21
V3 1:07:52
Madeline Radestock W60 1:08:44
V2 1:08:53
Sam Farman W55 1:08:54
Silke Peglow W50 1:09:43
Craig Madden M50 1:09:44
Rhonda Newburn W60 1:11:58
Justine Stewart W30 1:16:37
Julie Storey W45 1:17:45
John Dance M70 1:22:59
5 km Run
V5 18:57
1st M. Gerrit Myburgh M45 20:27
V21 20:41
V6 20:47
2nd M. John Ranger M50 21:23
3rd M. Mark Kerr M50 21:31
Alex Tinniswood M35 22:04
Paul Bebbington M50 22:49
V16 22:49
Stephen Helm M55 22:53
1st F. Sophie Giles W45 22:54
John McShane M55 24:15
Russell Smith M55 24:41
Blakeney Tindall M55 24:53
Xinhuan Yan M45 25:37
David Baird M75 25:43
Mark Hewitt M65 25:47
2nd F. Vynka Cridge W45 26:22
Jim Klinge M70 26:23
V9 26:39
Martin Watkins M70 27:28
3rd F. Cherie Perrella W30 27:34
V22 27:44
Sandra Keenan W50 27:45
Anne Peachey W55 27:54
Geoff Vine M70 27:56
Graeme Dahl M70 28:47
Margaret Saunders W65 28:47
V20 29:08
Ivan Brown M75 29:31
Raquel Bebbington W50 29:49
Peter Tietz M65 30:03
Sandra Rourke W50 30:05
V17 30:24
Sofia Dumlao W40 30:30
Jeanette Tiverios W60 31:02
Ngaio Kerr W50 31:16
Nick Miletic M65 31:30
Sha Watson W50 31:38
V1 31:41
Alastair Wallace M65 32:11
Isolde Tietz W70 32:29
Lorna McGavock W45 32:44
Robyn Dunlop W45 33:27
V19 33:34
Theresa Howe W70 34:12
Sharon Woodfield W55 34:19
V13 34:23
V14 34:27
David Carr M85 35:09
Leon Mitchell M40 36:01
John Pellier M80 36:05
Jackie Halberg W70 36:29
Sean Keane M55 36:36
Vic Waters M75 36:37
Bob Schickert M75 36:47
Amanda Wylde W35 37:12
Hamish McGlashan M80 37:20
John Talbot M70 37:31
Richard Blurton M70 37:51
Melinda Fisher W55 37:53
Gemma Hildyard W40 37:59
Marion Kavenagh W60 38:51
Umesha Subramanian W50 41:57
Alan Cassels M75 42:25
Jenny Hogg W55 42:26
Jenny Owen W65 42:37
Michael Cyran M45 46:20
Randy Hobbs M60 50:04
Frank Price M70 53:34
10 km Walk
1st M. Lui Cecotti M70 1:12:13
2nd M. Johan Hagedoorn M75 1:14:42
3rd M. Mike Hale M70 1:27:40
5 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W55 31:40
1st M. Mike Anderson M70 37:26
2nd F. Delia Baldock W55 39:06
3rd F. Peggy Macliver W75 40:05
Elaine Dance W65 40:32
2nd M. Steve Travell M65 41:25
Lesley Dowling W60 41:34
3rd M. John Brambley M75 41:51
Roma Barnett W70 42:38
David Gardiner M75 42:38
Erika Blake W65 43:48
Marg Forden W75 43:54
Arnold Jenkins M75 47:31
Gary Fisher M65 48:42
Paul Martin M75 48:43
Lynne Schickert W75 49:58
Sofia Carson W60 51:20
Ian Carson M65 51:21
Jeff Whittam M85 51:26
Bob Fergie M85 51:27
Jo Richardson W65 51:42
Gail Castensen W65 53:08
Julie Wood W70 53:09
Margaret Bennett W75 53:30
Pamela English W75 53:33
Maja Zivanovic W30 54:11
Heather Miller W65 55:21
Neil McRae M65 55:22
Roselyne Pillay W70 56:09
Patricia Hopkins W75 1:01:10
Joan Pellier W80 1:01:13