LRRC 15k/SRRC 5k; LRWC 10k/SRWC 5k – May 15 2022

*** Scanner Hardware Failure – we suffered a scanner hardware failure on Sunday, if your result/name/event completed is incorrect, please email  mawaresults@outlook.com and include your name, member number, event, and time.  Thank you to the results team for their time and effort in collating the results. ***

(Note: the finish line Event Clock was started late and did not show the correct stopwatch recorded race time)

15 km Run
1st M. Roberto Busi M45 54:27
2nd M. Drew Langford M45 55:22
3rd M. Patrick Maslen M55 1:01:10
Kim Thomas M45 1:02:48
Zane Walsh M40 1:02:55
V1 1:03:23
1st F. Vanessa Carson W40 1:03:40
Glenn Rogers M55 1:03:45
V2 1:05:01
2nd F. Clare Wardle W45 1:05:22
Jerry Peters M40 1:06:29
Scott Chambers M40 1:08:26
John Ferguson M50 1:08:39
3rd F. Caroline Knight W40 1:08:53
Alex Tinniswood M40 1:09:43
Bob Lane M70 1:11:38
Akos Gyarmathy M65 1:12:56
V4 1:13:32
V3 1:14:49
Mark Kerr M50 1:14:56
Bob Colligan M65 1:15:19
Tristan Bell M55 1:16:33
Sandra Siviour W50 1:16:39
Keith Miller M70 1:16:43
Ceri Morton W35 1:16:49
Emma Lee W50 1:17:28
Peter Brooke M55 1:22:34
Xinhuan Yan M45 1:23:29
Mercurio Cicchini M70 1:23:42
Leon Mitchell M40 1:24:19
Rod Siviour M55 1:27:21
Mark Sivyer M70 1:27:34
Ross Lee M60 1:27:38
Liz Bryson W70 1:27:42
V6 1:27:54
Charlie Chan M70 1:27:57
Carolyn Stephens W65 1:29:03
Wendy Grace W65 1:32:50
Rashanthi Wanigasekera W45 1:33:18
Peter Tietz M70 1:37:02
Craig Madden M50 1:41:50
John Fisher M60 1:41:50
Noels Treen W60 1:44:27
Jo Shelley W45 1:45:52
Brian Bennett M70 1:51:29
Julie Storey W45 1:55:02
Phillippa Bennett W60 1:58:10
Steve Barrie M60 1:58:11
John Dance M70 1:59:46
Carolyn Fawcett W70 2:05:07
Frank Price M70 2:39:02
10 km Run
V8 39:15
1st M. John Lucas M60 48:31
2nd M. John Ranger M55 57:14
1st F. Gillian Young W70 59:54
2nd F. Anne Jones W65 1:02:10
3rd F. Madeline Radestock W60 1:02:34
3rd M. Dave Hogg M60 1:13:31
Noelle Dawson W70 1:24:32
5 km Run
1st M. David Adams M45 20:18
2nd M. Giovanni Puglisi M70 21:29
3rd M. Greg Knuckey M60 21:36
1st F. Liz Gomez W40 21:39
Lachy Marr M60 22:43
V5 23:18
Ross Keane M60 23:27
2nd F. Rochelle Airey W50 25:41
David Baird M75 26:58
Keith Atkinson M65 27:37
3rd F. Julie Wilson W65 27:42
Jonathan Lester M50 27:44
Jim Klinge M75 27:59
Russell Smith M60 28:23
Gayle Craft W65 28:48
Rohan Thompson M40 29:14
Randy Hobbs M60 29:19
Mal Vernon M65 30:02
David Carr M85 30:27
John Panegyres M55 30:37
Ivan Brown M75 31:34
Ngaio Kerr W50 31:59
Margaret Saunders W65 32:20
V7 32:47
David Eustace M55 32:55
Isolde Tietz W70 33:15
Stephen Grannells M55 34:46
Kerry Bickers W60 34:50
Bob Schickert M80 35:22
Rod Bickers M60 35:26
John Talbot M75 39:15
John Pellier M80 39:18
Mark Comber M55 39:50
Greg Wilson M75 40:17
Alan Cassels M75 41:14
10 km Walk
1st M. John McDonagh M70 1:11:01
2nd M. Johan Hagedoorn M75 1:11:36
3rd M. John Bell M75 1:25:46
1st F. Li Wei W30 1:25:50
Mike Cyran M50 1:26:01
5 km Walk
1st F. Delia Baldock W60 38:21
2nd F. Peggy Macliver W75 40:32
1st M. David Gardiner M75 40:36
2nd M. Sean Keane M55 42:39
3rd F. Lynne Schickert W80 45:01
3rd M. Arnold Jenkins M75 45:31
Mike Hale M75 46:31
Lesley Dowling W60 48:24
Roger Walsh M75 48:29
Jim Barnes M75 51:06
Heather Miller W70 51:07
Ros Pillay W70 51:25
Margaret Bennett W80 51:44
Joan Pellier W80 51:48
Pam English W75 51:51
Jeff Whittam M85 52:30
Heiner Huning M65 57:01
Paul Hughes M65 57:03
Neil McRae M70 58:21
Sofia Dumlao W40 1:05:41