Matagarup – September 17 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

Photo can be accessed from

  www.flickr.com/photos/56785857@N08/albums

12 km Run
1st M Roberto Busi M45 48:42
V14   49:18
2nd M Jerry Peters M45 49:24
3rd M Gerrit Myburgh M50 49:41
Scott Chambers M45 51:09
1st F Lee Anne Flugel W40 52:25
Kim Thomas M45 54:37
V13   55:01
Steve Helm M60 55:50
David Adams M45 56:14
2nd F Clare Wardle W45 57:29
V7   57:55
V16   57:56
V6   58:53
Mark Kerr M50 58:59
Bernard Candy M60 59:52
V17   1:02:03
Drew Grosas M60 1:02:19
Peter Sanders M75 1:04:19
3rd F Rochelle Airey W50 1:04:55
Anthony Wilson M55 1:05:58
Peter Brooke M60 1:07:14
V18   1:07:37
Adrian Kenny M50 1:07:43
Julie Wilson W70 1:08:32
V9   1:08:33
Wendy Grace W70 1:08:55
Tegan Durbridge W35 1:10:22
V8   1:10:54
V24   1:10:57
V12   1:12:03
Xinhuan Yan M50 1:12:19
Carolyn Stephens W65 1:12:24
Lori Sexton W60 1:12:30
Gopal Gupta M60 1:12:41
Leon Mitchell M40 1:13:16
V20   1:13:52
V11   1:14:06
Anne Young W45 1:15:20
Frederick Smart M85 1:19:23
John Oldfield M75 1:19:24
Janne Wells W55 1:22:21
Silke Peglow W55 1:30:20
Susan Sanders W70 1:31:44
John Talbot M75 1:41:43
6 km Run
V104   22:38
1st M Greg Knuckey M65 25:10
2nd M Alex Tinniswood M40 26:09
V32   28:23
3rd M Ross Keane M60 28:30
Blakeney Tindall M60 28:51
V105   29:02
V2   29:13
Lachlan Marr M60 29:23
V19   31:05
Mark Dawson M60 31:50
Akos Gyarmathy M65 32:01
Ian Carson M70 32:01
Mark Hewitt M70 32:37
1st F Margaret Saunders W65 33:46
Jim Klinge M75 33:46
2nd F Gayle Craft W65 34:12
V4   34:23
Paul Hughes M70 34:29
Keith Atkinson M65 35:04
3rd F Trisha Griffiths W45 36:04
Gary Allan M50 36:10
Charlie Chan M70 36:20
Gillian Young W75 36:32
Madeline Radestock W60 36:39
Mark Sivyer M75 38:00
Ngaio Kerr W50 38:14
V22   39:10
Isolde Tietz W70 39:15
Stephen Grannells M60 39:33
V1   39:50
Theresa Whyte W65 40:19
Bruce McGeorge M65 40:23
Brian Bennett M75 40:51
Gerard Wallen M60 40:54
V15   42:29
Mark Comber M60 42:44
Peter Tietz M70 44:05
Bob Schickert M80 44:14
Ruth Metcalf W60 44:55
V3   44:56
Noelle Dawson W70 49:23
Steve Barrie M60 49:30
Phillippa Bennett W60 49:57
Bob Fawcett M70 51:17
John Dance M70 51:29
Greg Wilson M75 51:38
Jackie Halberg W75 1:02:33
Frank Price M70 1:06:24
Julie Wood W75 1:09:25
Terri Carr W60 1:17:59
12 km Walk
1st M Andrew Duncan M55 1:09:14
1st F Melissa Lewis W35 1:19:11
2nd F Karyn Tolardo W55 1:19:40
3rd F Wendy Farrow W55 1:24:55
V10   1:26:19
2nd M Lui Cecotti M75 1:39:08
6 km Walk
1st M John McDonagh M75 41:51
2nd M Johan Hagedoorn M75 45:57
1st F Peggy Macliver W75 47:14
2nd F Elaine Dance W70 49:35
3rd F Delia Baldock W60 50:15
Lynne Schickert W80 53:06
3rd M Gary Fisher M70 53:22
Steve Travell M65 56:09
Ginny Mulvey W65 56:21
Rohan Thompson M40 57:17
Mike Hale M75 57:28
Glenys Duncan W80 57:46
Lesley Dowling W65 58:54
Erika Fardig W65 58:55
Arnold Jenkins M75 59:23
Alan Cassels M75 59:35
Jim Barnes M80 1:02:37
Ros Pillay W75 1:05:03
Sofia Carson W60 1:05:04
Joan Pellier W80 1:06:14
Margaret Bennett W80 1:09:26
Neil McRae M70 1:09:39

Search

Latest News …

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Winter programme 2024

2023/2024 Coaching/Training Programme

Upcoming Events