McCallum Lakes – 28 February 2021

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

8 km Run
1st M. Gerrit Myburgh M45 32:43
2nd M. Ian Cotton M55 33:43
3rd M. Darryl Downing M40 34:14
Steven Hossack M60 34:15
Giovanni Puglisi M70 34:30
1st F. Sophie Giles W45 34:46
Stephen Helm M60 35:01
Alex Tinniswood M35 35:35
Bob Lane M70 36:22
Akos Gyarmathy M65 36:45
Alan Perrella M35 36:49
V13 36:51
Mark Kerr M50 36:52
Mark Dawson M55 38:18
Paul Edwards M45 38:48
Paul Every M55 39:06
Lourens Jacobs M50 39:09
2nd F. Barbara Putland W55 39:11
Paul Hughes M65 39:16
Matthew Webb M55 39:43
Michael Pascoe M60 39:47
Oliver Mueller M50 40:01
Rob Badenoch M65 40:14
Mickey Muroi M60 40:17
Jackson Wong M55 40:34
Zane Walsh M40 41:07
3rd F. Rochelle Airey W50 41:38
Peter Brooke M55 41:48
V4 42:21
Julie Wilson W65 42:46
Keith Atkinson M60 42:57
Mark Sivyer M70 43:34
Nick Franey M60 44:00
Brett Montgomery M45 44:01
Charlie Chan M65 44:29
Martin Watkins M70 44:33
Carolyn Stephens W65 44:50
V2 45:16
John Cameron M50 45:47
Mell Sieczka W45 46:05
Lui Cecotti M70 46:37
Tania De Abreu W55 46:42
Gopal Gupta M55 46:46
John Panegyres M55 46:52
Noelene Treen W60 47:10
Rashanthi Wanigasekera W45 47:46
V3 47:57
Milton Mavrick M65 48:06
Wayne Taylor M60 48:46
Andrew Thorpe M65 48:50
Greg Wilson M70 48:59
David Eustace M55 49:27
Ngaio Kerr W50 49:37
Silke Peglow W50 50:56
Craig Madden M50 51:07
John Fisher M60 51:08
Donato Lombardi M50 51:49
V1 51:50
Theresa Howe W70 52:06
Sha Watson W50 55:03
Stephanie Manuel W45 1:01:01
Karen Alford W55 1:01:09
4 km Run
V8 15:01
V10 15:41
1st M. David Adams M40 16:18
1st F. Annabel Vaughan W35 17:20
2nd M. Campbell Till M60 18:14
V11 18:19
3rd M. Ross Keane M55 18:22
Graeme Dahl M70 19:11
V7 19:13
Mercurio Cicchini M70 19:33
Geoff Vine M70 20:22
Randy Hobbs M60 20:39
Bruce Wilson M75 20:51
Jim Klinge M70 20:51
2nd F. Gayle Craft W65 21:19
Ivan Brown M75 22:43
V14 24:28
Peter Hopper M75 25:06
Vic Waters M75 25:15
3rd F. Melanie Montgomery W40 26:51
Jenny Hogg W55 27:00
Ginny Mulvey W60 27:32
Maurice Creagh M70 27:57
David Hogg M60 28:02
John Pellier M80 28:12
Mark Comber M55 28:23
Bob Schickert M75 29:20
Amanda Wylde W35 30:20
V5 30:44
V6 31:56
Charlotte Webb W45 32:01
Alicia Edwards W45 32:02
Jackie Halberg W70 33:32
8 km Walk
1st M. Victor Munoz M65 51:03
2nd M. Johan Hagedoorn M75 55:13
3rd M. Peter Ryan M70 1:18:46
4 km Walk
1st F. Marcela Isabel Ruiz Valdes W60 26:42
1st M. Mike Anderson M70 27:50
2nd F. Delia Baldock W55 29:38
3rd F. Peggy Macliver W75 30:05
2nd M. Haydn Gawne M70 30:09
Elizabeth Gomez W40 31:25
3rd M. Jason Kell M45 31:25
John Brambley M75 31:48
Irwin Barrett-Lennard M90 33:49
Steve Travell M65 33:55
Lynne Schickert W75 34:13
Phillippa Bennett W60 35:04
Arnold Jenkins M75 35:44
V12 36:04
David Gardiner M75 36:35
Marg Forden W75 37:02
Rosa Wallis W75 38:09
Jeff Whittam M85 39:06
Heiner Huning M60 40:35
Gary Fisher M65 40:35
Maja Zivanovic W30 41:37
Michael Cyran M45 41:37
Neil McRae M65 41:41
Rex Bruce M80 41:44
Roselyne Pillay W70 45:26
Steve Barrie M55 45:55
Mike Hale M70 46:35