Mothers’ Day Run – May 8 2022

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Handicap Run
    Clock Time Handicap Run Time
1st M. Rodney Glossop M40 1:05:17 21.10 44.07
2nd M. Oliver Mueller M55 1:05:26 13.20 52.06
3rd M. Tim Inglis M60 1:05:52 5.08 60.44
Peter Tietz M70 1:06:13 5.06 61.07
Milton Mavrick M65 1:06:17 10.12 56.05
1st F. Sandra Stockman W55 1:06:19 19.53 46.26
Kevin Johnson M65 1:06:20 21.31 44.49
2nd F. Rashanthi Wanigasekera W45 1:06:24 7.02 59.22
Kim Thomas M45 1:06:49 28.48 38.01
Steve Helm M60 1:06:54 22.24 44.30
3rd F. Liz Bryson W70 1:07:05 12.31 54.34
Peter Brooke M55 1:07:13 13.24 53.49
Keith Miller M70 1:07:17 17.02 50.15
Xinhuan Yan M45 1:07:24 16.07 51.17
Andy Whiteside M45 1:07:28 23.33 43.55
Steve Hossack M60 1:07:30 21.41 45.49
Bob Colligan M60 1:07:49 18.59 48.50
Tristan Bell M55 1:07:54 18.41 49.13
Ian Carson M65 1:08:00 17.09 50.51
Lachy Marr M60 1:08:03 20.33 47.30
Wendy Grace W65 1:08:13 9.35 58.38
Akos Gyarmathy M65 1:08:15 20.34 47.41
Madeline Radestock W60 1:08:19 5.21 62.58
Clare Wardle W45 1:08:32 26.06 42.26
Keith Atkinson M65 1:08:46 10.13 58.33
Lui Cecotti M75 1:08:59 4.39 64.20
Zane Walsh M40 1:09:01 26.19 42.42
Rohan Thompson M40 1:09:30 8.08 61.22
Gillian Young W70 1:09:48 7.48 62.00
Caroline Knight W40 1:09:49 22.58 46.51
David Boyd M50 1:10:10 15.25 54.45
John Lucas M60 1:10:14 19.45 50.29
Mark Sivyer M70 1:10:32 11.21 59.11
Noels Treen W60 1:11:08 4.06 67.02
Julie Storey W45 1:12:08 0.00 72.08
Phillippa Bennett W60 1:14:59 0.00 74.59
David Adams M45 1:15:37 27.04 48.33
John Dance M70 1:16:14 0.00 76.14
Brian Bennett M70 1:19:49 10.29 69.20
Jason Kell M45 1:21:19 18.16 63.03
Frank Price M70 1:39:32 0.00 99.32
Not Eligible for Handicap
Shirley Vine W55 1:01:04 0.00 61.04
Iain Dow M55 1:01:14 0.00 61.14
David Eustace M55 1:04:53 2.52 62.01
Chico Subramanian M60 1:05:41 7.00 58.41
V7   1:07:09 7.00 60.09
V6   1:07:36 5.00 62.36
V3   1:07:56 20.00 47.56
Jo Shelley W45 1:10:40 5.52 64.48
5 km Run (SRRC)
1st M. Chris Gould M45 16:20
2nd M. David Adams M45 19:50
1st F. Liz Gomez W40 21:29
3rd M. Greg Knuckey M60 21:41
V8   22:58
Ross Keane M60 23:04
Mark Dawson M60 23:58
Mercurio Cicchini M70 24:44
2nd F. Rochelle Airey W50 25:05
Geoff Vine M70 25:44
V4   26:27
David Baird M75 26:47
3rd F. Julie Wilson W65 26:53
Jim Klinge M75 27:00
Gayle Craft W65 27:50
Wayne Taylor M60 30:14
David Carr M85 30:20
V2   30:26
Gen Schreyvogel W50 30:40
Ngaio Kerr W50 30:58
Margaret Saunders W65 31:03
Ivan Brown M75 31:38
Isolde Tietz W70 32:07
Geoff O’Brien M75 32:22
Randy Hobbs M60 33:08
Adriano Damiani M70 34:06
Ginny Mulvey W65 34:09
Bob Schickert M80 34:22
Stephen Grannells M55 34:42
Jackie Halberg W75 35:57
V5   37:22
John Pellier M80 38:04
John Talbot M75 38:14
Heiner Huning M65 38:58
Richard Blurton M70 39:11
Marion Kavenagh W60 39:20
Greg Wilson M75 40:02
Alan Cassels M75 41:11
Hazel Stephen W75 42:21
V1   45:30
10 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:13:42
2nd M. Mike Hale M75 1:33:40
1st F. Neila Bennett W40 1:40:06
5 km Handicap Walk
    Clock Time Handicap Walk Time
1st F. Sheila Pillay W50 44:12 0.00 44.12
2nd F. Shareenah Virahsawmy W40 44:13 5.37 38.36
1st M. Norman Pillay M50 45:26 4.10 41.16
2nd M. Mike Anderson M70 45:34 7.59 37.35
3rd M. Haydn Gawne M75 45:40 8.48 36.52
3rd F. Lynne Schickert W80 45:42 3.57 41.45
Peter Hopper M75 45:50 2.52 42.58
Arnold Jenkins M75 45:56 2.09 43.47
Peggy Macliver W75 46:29 7.06 39.23
David Gardiner M75 47:25 7.06 40.19
Delia Baldock W60 47:34 8.13 39.21
Heather Miller W70 47:36 0.00 47.36
Sofia Carson W60 48:55 0.00 48.55
Roger Walsh M75 48:58 2.01 46.57
Paul Martin M80 49:00 0.00 49.00
Andrew Cuthbertson M60 50:22 5.46 44.36
Rosa Wallis W75 50:30 0.00 50.30
Ros Pillay W70 51:09 0.00 51.09
Margaret Bennett W80 51:55 0.00 51.55
Joan Pellier W80 51:56 0.00 51.56
Neil McRae M70 54:33 0.00 54.33
Not Eligible for Handicap
Mike Cyran M50 47:57 0.00 47.57
Li Wei W30 48:03 0.00 48.03
Umesha Subramanian W55 59:59 10.00 49.59