Nedlands – September 10 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

Photos can be accessed from the following link

www.flickr.com/photos/56785857@N08/albums

10 km Run Handicap
Clock Time Handicap Run Time
1st M David Goldblatt M55 1:03:07 6:32 56:35
2nd M Darryl Downing M40 1:04:46 17:04 47:42
1st F Mell Sieczka W50 1:07:21 5:34 1:01:47
3rd M David Adams M45 1:07:33 23:22 44:11
2nd F Crystal Glossop W40 1:07:53 15:11 52:42
Alex Tinniswood M40 1:08:02 23:29 44:33
3rd F Wendy Grace W70 1:08:06 10:50 57:16
Steven Hossack M60 1:08:16 21:56 46:20
Lori Sexton W60 1:08:19 7:37 1:00:42
Brendan Welker M45 1:08:21 19:08 49:13
Tristan Bell M55 1:08:25 21:51 46:34
Rodney Glossop M40 1:08:32 23:55 44:37
Ian Carson M70 1:08:35 10:28 58:07
Milton Mavrick M65 1:08:45 7:26 1:01:19
Gerrit Myburgh M50 1:08:54 27:18 41:36
Gopal Gupta M60 1:09:09 8:17 1:00:52
Jason Kell M45 1:09:28 10:49 58:39
Rochelle Airey W50 1:09:38 15:44 53:54
Gary Allan M50 1:09:43 9:37 1:00:06
Noels Treen W60 1:10:08 0:52 1:09:16
Bernard Candy M60 1:10:10 17:10 53:00
Julie Wilson W70 1:10:11 12:56 57:15
Clifton Otte M45 1:10:22 13:32 56:50
Frederick Smart M85 1:10:54 5:11 1:05:43
Peter Sanders M75 1:11:15 13:01 58:14
Peter Brooke M60 1:12:59 14:16 58:43
Susan Sanders W70 1:13:29 0:00 1:13:29
Bradley Hollins M45 1:14:43 16:10 58:33
Rashanthi Wanigasekera W50 1:14:53 4:36 1:10:17
Anne Young W45 1:14:57 11:53 1:03:04
John Fisher M60 1:15:04 18:24 56:40
Roberto Busi M45 1:15:58 29:58 46:00
Silke Peglow W55 1:16:16 0:33 1:15:43
Michihito Muroi M65 1:16:28 12:08 1:04:20
John Dance M70 1:28:55 0:00 1:28:55
Ineligible for line honours at this event
Simon McGarvie M55 51:50 0:00 51:50
V24 1:04:00 7:00 57:00
V12 1:04:30 7:00 57:30
V3 1:05:49 12:00 53:49
V4 1:06:20 27:00 39:20
Ross Lee M60 1:07:11 11:06 56:05
V11 1:08:20 20:00 48:20
Lee Anne Flugel W40 1:08:57 23:42 45:15
5 km Run
V4 19:26
1st M Greg Knuckey M65 21:00
V6 21:09
1st F Joanna Lloyd W50 23:16
V10 23:26
2nd M Blakeney Tindall M60 23:36
3rd M Ross Keane M60 23:50
Bob Lane M75 25:17
John Ranger M55 25:29
V16 25:39
V9 26:02
V15 26:05
V7 26:36
V8 27:03
Geoff Vine M75 27:04
Jim Klinge M75 27:26
Mark Hewitt M70 28:16
2nd F Carol Bowman W65 28:50
Paul Hughes M70 29:16
Charlie Chan M70 29:31
3rd F Gillian Young W75 29:54
Adrian Kenny M50 31:17
Jo Muir W50 31:18
Isolde Tietz W70 32:33
Stephen Grannells M60 32:44
Gerard Wallen M60 32:49
V2 34:33
V1 34:38
Mark Comber M60 34:43
Amanda Wylde W40 35:24
Bob Schickert M80 35:51
Brian Bennett M75 36:05
Peter Tietz M70 37:52
Steve Barrie M60 41:13
Lorna McGavock W45 42:11
John Talbot M75 42:19
Greg Wilson M75 42:30
Frank Price M70 56:39
Terri Carr W60 1:09:15
10 km Walk
1st F Wendy Farrow W55 1:10:49
2nd F Karyn Tolardo W55 1:16:18
1st M Johan Hagedoorn M75 1:19:49
V14 1:20:20
3rd F Phillippa Bennett W60 1:26:06
2nd M John Bell M75 1:28:22
5 km Walk
1st M John McDonagh M75 35:04
2nd M Gerry Lee M60 36:04
1st F Peggy Macliver W75 40:25
3rd M Michael Anderson M75 41:14
2nd F Lynne Schickert W80 42:50
3rd F Delia Baldock W60 42:52
Sheila Pillay W50 45:44
Norman Pillay M50 45:46
Elaine Dance W70 46:21
Erika Fardig W65 46:32
Gary Fisher M70 46:33
Glenys Duncan W80 49:08
Rohan Thompson M40 50:13
Arnold Jenkins M75 51:09
Steve Travell M65 52:33
Ros Pillay W75 56:10
Mike Hale M75 58:03
Neil McRae M70 59:26
V13 1:00:58
Julie Wood W75 1:07:15
Margaret Bennett W80 1:07:16

Search

Latest News …

State Championships

Main weekend results

Steeplechase Result

10,000m Result

9 March Results

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Winter programme 2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events