New Year Run – January 7 2024

Posted

in Road Results

12 km Run
1st M. Kim Thomas M45 49:58
2nd M. Scott Chambers M45 50:46
3rd M. Gerrit Myburgh M50 51:09
Roberto Busi M45 53:43
David Adams M45 53:54
1st F. Claudia Seke W55 54:35
2nd F. Vanessa Carson W45 55:42
3rd F. Clare Wardle W45 56:22
Steve Helm M60 57:06
Akos Gyarmathy M65 59:34
Chris Murphy Vis 1:00:03
Michael Pascoe M65 1:00:15
Mark Griffiths M45 1:00:25
John Pentecost M65 1:00:31
Ross Keane M60 1:00:35
David Colvin M60 1:01:12
John Lucas M65 1:01:41
Simon McGarvie M55 1:02:30
Rodney Glossop M40 1:02:35
Adrian Webb M55 1:03:00
Andy Wubb Vis 1:03:01
Em Norris Vis 1:03:01
Kelly Worlock Vis 1:03:41
Mark Kerr M50 1:04:14
Xinhuan Yan M50 1:04:47
Keith Miller M75 1:05:14
Wilson Revelo Vis 1:05:48
Mark Dawson M60 1:05:56
Mercurio Cicchini M70 1:06:05
Patrick Jones M50 1:06:46
Eddie Marcus M50 1:06:56
Bob Colligan M65 1:07:10
Raynor Keane Vis 1:07:44
Americo Pereira M60 1:07:51
Isabella Tolarch Vis 1:08:11
Liz Gomez W40 1:09:06
Sandi Keenan W55 1:09:19
Paul Every M55 1:09:29
Julie Wilson W70 1:11:02
Liz Bryson W70 1:12:03
Lori Sexton W60 1:12:30
Milt Mavrick M70 1:12:31
Carolyn Stephens W65 1:12:49
Alix Ullbricht Vis 1:13:18
Will Baker M50 1:13:46
Bradley Hollins M45 1:14:03
Clare Wynn W50 1:14:34
Crystal Glossop W40 1:15:14
Tegan Durbridge W35 1:15:15
Jason Kell M45 1:17:15
Jennie Davies W70 1:17:26
Vynka Cridge W50 1:18:16
Shalini Watson W55 1:19:39
Sandy Levis Vis 1:21:13
Lui Cecotti M75 1:23:16
Noels Treen W65 1:27:18
Janne Wells W55 1:28:03
Bob Fawcett M70 1:58:06
5 km Run
1st M. Alex Tinniswood M40 22:07
2nd M. Bernard Candy M60 22:57
3rd M. Blakeney Tindall M60 25:14
John Ranger M55 25:44
1st F. Louise Chambers W50 25:52
2nd F. Rochelle Airey W55 26:24
Sora Tinniswood Vis 26:27
Paul Hughes M70 26:31
Jim Klinge M75 26:49
Rod Siviour M55 26:58
Russell Smith M60 27:06
Geoff Vine M75 27:26
3rd F. Mega Ariani W30 29:48
Gayle Craft W65 30:30
Stephen Grannells M60 31:05
Mark Comber M60 31:33
Mark Hewitt M70 31:52
Madeline Radestock W60 32:06
Fred Smart M85 32:13
Jacinta Thompson W45 32:17
Rohan Thompson M40 32:31
David Baird M80 32:56
Brian Bennett M75 33:24
Dennis Hughes M75 35:06
Theresa Whyte W65 35:12
Sandra Rourke W55 36:06
Theresa Howe W70 36:39
Bob Schickert M80 37:41
Wayne Taylor M60 37:45
Wendy Jones W55 39:11
Steve Barrie M60 39:18
John Talbot M75 42:20
Marion Kavenagh W60 42:24
Jackie Halberg W75 43:06
Ashley Siviour Vis 43:34
Greg Wilson M75 44:34
Hazel Stephen W75 48:02
Frank Price M70 1:01:17
12 km Walk
1st M. Andrew Duncan M55 1:12:13
1st F. Melissa Lewis W35 1:17:13
2nd F. Wendy Farrow W55 1:28:10
5 km Walk
1st F. Fiona Van Heerwaarden W45 35:15
1st M. John McDonagh M75 35:22
2nd M. Andrew Cuthbertson M65 39:26
2nd F. Delia Baldock W60 39:35
3rd M. Haydn Gawne M75 44:05
David Gardiner M75 44:06
3rd F. Lynne Schickert W80 45:43
Heather Miller W70 45:51
Irene Ferris W70 46:08
Carolyn Fawcett W70 46:45
Ngaio Kerr W50 46:46
Grace Hollin W65 47:35
Martin Riley M70 48:57
Glenys Duncan W80 49:31
Rex Bruce M80 49:56
Lesley Dowling W65 50:49
Erika Fardig W65 50:50
John Brambley M80 51:04
Phillippa Bennett W65 53:51
John Pellier M80 55:18
Gary Fisher M70 55:47
John Fisher M60 55:48
Margaret Bennett W80 56:18
Pamela English W75 56:20
Michihito Muroi M65 58:04
Mike Hale M75 58:06
Alan Day M75 1:05:54

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events