New Year (Welcome) Run – January 3 2021

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

12 km Run
1st M. Andrew McLeish M35 44:55
2nd M. Drew Langford M40 48:57
3rd M. Simon McGarvie M55 49:35
V21 49:37
Paul Watson M50 50:07
V3 50:57
1st F. Jessica Smith W30 51:46
V22 52:25
2nd F. Clare Wardle W45 52:41
Tommy Glackin M40 52:48
3rd F. Vanessa Carson W40 52:54
Gerrit Myburgh M45 53:04
V11 54:17
Daniel O’Brien M35 54:40
Adrian Fabiankovits M35 55:20
V13 55:24
Chris Maher M65 55:43
Bob Lane M70 55:44
Steven Hossack M55 55:47
Roger Golling M45 56:09
Peter March M60 56:19
Katelyn Smith W30 56:32
Craig Goldfinch M45 56:56
Darryl Downing M40 57:00
Sue Zlnay W60 57:02
Akos Gyarmathy M65 57:48
John Pentecost M60 58:01
Pamela Thonell W50 58:34
John Lucas M60 59:02
Ian Carson M65 59:20
V5 59:34
V25 59:35
Keith Miller M70 59:36
Johanna Leahy Marstrand W45 59:36
Anthony Wilson M50 1:00:15
Stephen Helm M60 1:00:22
Maria Graaf W50 1:00:32
Pragalathan Subramanian M60 1:00:32
Sally-Anne Smith W40 1:00:53
Karen March W55 1:01:10
Lourens Jacobs M50 1:01:30
Jason Kell M45 1:02:06
Elizabeth Gomez W40 1:02:28
Brian Bennett M70 1:02:41
V24 1:02:48
V1 1:03:09
V27 1:03:10
John Ranger M50 1:03:18
Paul Hughes M65 1:03:25
Rochelle Airey W50 1:03:26
Don Pattinson M65 1:03:33
Mickey Muroi M60 1:04:30
Hairi Yusuf M50 1:04:34
Chris Pattinson W65 1:05:55
Oliver Mueller M50 1:06:36
Carolyn Stephens W65 1:06:48
Wayne Taylor M60 1:07:02
David Adams M40 1:07:08
James Hadfield M30 1:07:19
Bruce McGeorge M65 1:07:36
Milton Mavrick M65 1:07:46
Julie Wilson W65 1:08:16
Russell Smith M55 1:08:26
Jerry Peters M40 1:08:40
Mark Sivyer M70 1:09:00
Jackson Wong M55 1:09:36
Tina Franklin W55 1:09:39
Anne Young W45 1:09:58
V28 1:10:37
V26 1:10:41
V15 1:10:41
Brett Montgomery M45 1:11:10
Keith Atkinson M60 1:12:04
David Eustace M55 1:12:08
Wendy Grace W65 1:12:36
Mell Sieczka W45 1:13:07
Ally O’Rourke W55 1:13:27
Noelene Treen W60 1:13:51
John Panegyres M55 1:14:24
V10 1:14:24
V7 1:15:35
V6 1:16:19
Craig Madden M50 1:16:20
Janne Wells W50 1:18:04
Rashanthi Wanigasekera W45 1:18:53
Greg Wilson M70 1:20:22
Christy Davidson W40 1:20:30
Evelyn Gilbert W55 1:20:34
Conny Brieden W50 1:21:44
Silke Peglow W50 1:21:53
Paul Every M55 1:22:24
Theresa Howe W70 1:26:41
John Talbot M70 1:27:34
Carolyn Fawcett W65 1:34:54
John Dance M70 1:37:18
Frank Price M70 2:13:18
5 km Run
V12 17:59
V19 19:05
V20 20:54
1st M. Ian Cotton M55 21:51
V8 22:44
V23 22:47
2nd M. Mark Dawson M55 23:03
1st F. Nicole Cole W40 23:11
3rd M. Darren Sugars M50 23:23
Ralph Henderson M70 23:26
Gavin Bain M50 24:15
Matthew Dunstan M40 24:22
V18 24:30
Ross Keane M55 24:39
Mark Hewitt M65 25:24
Bert Carse M75 26:24
Geoff Vine M70 26:46
Jim Klinge M70 27:20
V29 27:51
2nd F. Gayle Craft W65 27:58
3rd F. Liz Bryson W70 29:11
V16 29:25
Anita Cipriano W50 29:29
Bob Colligan M60 29:34
Sandra Rourke W50 29:38
Randy Hobbs M60 30:19
Ruth Metcalf W55 30:27
Madeline Radestock W60 31:12
Mike Khan M75 32:12
Allan Billington M55 32:31
Stephanie Manuel W45 32:42
Rod Bickers M60 33:36
Kerry Bickers W60 33:37
Justine Bolton W45 33:45
Bridget Carse W75 34:43
John Pellier M80 34:58
Amanda Wylde W35 35:34
Bob Schickert M75 36:01
Melinda Fisher W55 37:01
Betty Kooy W70 37:21
Merv Jones M80 37:48
Karen Alford W55 37:51
Umesha Subramanian W50 37:54
Phillippa Bennett W60 37:59
Marion Kavenagh W60 38:00
Alan Cassels M75 39:58
Phillippa Greenwood-Jones W35 40:09
Loren Gee W35 40:40
V17 48:52
Neil McRae M65 54:50
Bob Fawcett M70 54:55
12 km Walk
1st F. Karyn Tolardo W55 1:18:57
1st M. Victor Munoz M65 1:19:08
2nd M. Johan Hagedoorn M75 1:29:28
5 km Walk
V14 31:29
1st M. John McDonagh M70 32:50
1st F. Wendy Farrow W50 33:15
2nd M. Lui Cecotti M70 35:29
3rd M. Mike Anderson M70 36:20
Haydn Gawne M70 37:42
2nd F. Delia Baldock W55 38:01
Rex Bruce M75 40:00
3rd F. Irene Ferris W65 40:27
Lesley Dowling W60 40:33
John Brambley M75 40:38
Roger Walsh M75 41:33
David Gardiner M75 42:28
Sean Keane M55 43:09
Mike Hale M70 43:23
Grace Hollin W60 43:26
Marg Forden W75 43:44
Michael Cyran M45 46:50
Arnold Jenkins M75 46:54
Maja Zivanovic W30 47:30
Sofia Carson W60 47:34
Bob Fergie M85 47:52
Heather Miller W65 48:02
Margaret Bennett W75 48:13
Julie Wood W70 48:14
Emma Hartley W30 48:50
Jan Jarvis W75 49:31
Roma Barnett W70 49:32
Jeff Whittam M85 50:13
Heiner Huning M60 51:30
Paul Martin M75 51:31
Lynne Schickert W75 52:43
V30 54:22
Roselyne Pillay W70 54:23
Vic Waters M75 54:51
V31 57:31
V32 58:34

Search

Latest News …

State Championships

10,000m Result

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events