Point Walter – January 14 2024

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Run
Daniel Arford Vis 42:01
Kate Bevilaqua Vis 42:27
1st M. David Adams M45 46:41
2nd M. Steve Hossack M60 47:51
Steven Stanborough Vis 47:52
3rd M. Steve Helm M60 48:01
1st F. Vanessa Carson W45 48:24
Akos Gyarmathy M65 50:28
Jess Murray Vis 51:47
Ross Keane M60 51:55
Simon McGarvie M55 51:57
2nd F. Karen March W60 51:59
Peter March M60 52:00
3rd F. Claire Slater W45 52:37
Mark Dawson M60 54:38
Peter Sanders M75 55:02
Martin Pullen M50 55:35
Alecia McCall Vis 55:54
Tegan Durbridge W35 57:12
Oliver Mueller M55 57:22
Peter Symons Vis 57:46
Freya Symons Vis 57:48
Annemarie Kilshaw W55 58:51
Americo Pereira M60 59:20
Isabella Tolardo Vis 1:00:08
Peter Brooke M60 1:00:29
Liz Gomez W40 1:01:48
Carolyn Stephens W65 1:02:31
Jess Tower Vis 1:04:34
Milt Mavrick M70 1:04:35
Georgia Brown Vis 1:07:40
Steven Palmer Vis 1:08:21
Kirsty Peddie W40 1:12:40
Susan Sanders W70 1:16:39
Silke Peglow W55 1:20:43
Phillippa Bennett W65 1:29:45
Frank Price M70 2:06:02
5 km Run
1st M. Rod Hamilton M60 20:26
2nd M. Kevin Murphy M55 21:37
3rd M. Alex Tinniswood M40 22:48
Raynor Keane Vis 22:59
1st F. Joanna Lloyd W50 23:09
Bernard Candy M60 23:45
Adrian Kenny M50 24:55
Xinhuan Yan M50 25:25
Blakeney Tindall M60 25:53
Emily Hearn Vis 26:10
Russell Smith M60 26:30
2nd F. Sue Hamilton W60 26:52
Rod Siviour M55 27:03
3rd F. Margaret Saunders W70 27:10
Chrystal Hearn Vis 27:28
Gregory Tower M65 27:42
Geoff Vine M75 27:46
Sora Tinniswood Vis 28:01
Bob Hull M75 28:06
Katie Yeowart W35 28:08
Liz Bryson W70 29:05
Mark Hewitt M70 29:38
Vynka Cridge W50 29:44
Sandra Levis W60 30:24
Jennie Davies W70 30:32
James Cavanagh M40 30:50
Brian Bennett M75 30:58
Jacinta Thompson W45 31:20
Mega Ariani W30 31:31
David Baird M80 32:20
Stephen Grannells M60 32:28
Fred Smart M85 32:30
Elizabeth Clennell W50 32:48
Rohan Thompson M45 32:58
Gerard Wallen M60 34:16
Steve Barrie M60 35:41
Mark Comber M60 36:10
Theresa Whyte W65 36:26
John Batta M55 36:31
Janne Wells W55 37:14
Bob Schickert M80 37:24
Lily Weddikkan Vis 37:48
Russell Hodson M50 38:13
Geoff O’Brien M75 38:47
Wendy Jones W55 38:57
Heiner Huning M65 41:29
Jackie Halberg W75 45:56
Peter Hopper M75 49:52
Noelle Dawson W70 50:55
Hazel Stephen W75 55:00
10 km Walk
1st F. Melissa Lewis W35 1:05:02
5 km Walk
1st M. Andrew Duncan M55 32:00
1st F. Karyn Tolardo W55 34:19
2nd M. Victor Munoz M65 34:23
2nd F. Fiona Van Heerwaarden W45 37:01
3rd F. Delia Baldock W60 42:07
3rd M. John Bell M75 44:05
Haydn Gawne M75 44:14
Lynne Schickert W80 44:21
Martin Riley M70 44:38
David Gardiner M75 45:53
Glenys Duncan W80 50:26
Mike Hale M75 51:07
Melinda Fisher W55 51:17
Marion Kavenagh W60 51:19
Arnie Jenkins M75 52:06
Jim Barnes M80 52:21
Gary Fisher M70 52:25
John Fisher M60 52:27
Carol Pullen Vis 57:35
Ros Pillay W75 1:02:13
Leon Mitchell M40 1:03:54
Sofia Dumlao W45 1:03:56

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events