Racecourse – August 6 2023

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Run
1st M Steve Preece M50 39:25
2nd M Jerry Peters M45 41:29
3rd M Scott Chambers M45 42:20
Mitch Cleasby M60 42:50
1st F Lee Anne Flugel W40 43:18
Alex Tinniswood M40 43:28
Steven Hossack M60 45:22
V1 45:34
V10 46:52
V14 46:55
V4 47:26
Brendan Welker M45 47:52
Rodney Glossop M40 50:26
2nd F Angela Hon W40 52:18
Bradley Hollins M45 52:34
3rd F Rochelle Airey W50 52:43
Peter Sanders M75 52:59
Clifton Otte M45 53:46
Brett Montgomery M45 54:01
V13 54:18
V12 54:22
V2 54:47
Peter Brooke M60 55:20
Julie Wilson W70 55:43
Ross Lee M60 55:54
V3 56:21
Eddie Marcus M50 56:58
Crystal Glossop W40 57:28
Wendy Grace W70 57:46
Mark Hewitt M70 57:52
Annemarie Kilshaw W55 57:56
Heather Stanborough W40 58:49
V7 59:28
Bruce McGeorge M65 1:01:34
Milton Mavrick M65 1:01:39
V9 1:03:14
Madeline Radestock W60 1:04:01
Frederick Smart M85 1:04:30
Rohan Thompson M40 1:06:02
Susan Sanders W65 1:11:36
John Dance M70 1:19:08
Bob Fawcett M70 1:34:21
5 km Run
1st F Clare Wardle W45 20:50
1st M Kim Thomas M45 22:48
2nd M Peter March M60 24:25
2nd F Margaret Saunders W65 26:08
3rd M Geoff Vine M75 26:20
Keith Atkinson M65 26:23
Jim Klinge M75 26:36
Akos Gyarmathy M65 27:00
Ian Carson M70 27:03
3rd F Chris Pattinson W65 27:46
Gayle Craft W65 27:52
V15 28:01
Don Pattinson M65 28:08
Carolyn Stephens W65 28:18
Karen March W60 28:18
Carol Bowman W65 28:29
Bob Colligan M65 29:09
Paul Hughes M70 29:28
Charlie Chan M70 29:38
Bert Carse M80 29:42
Pedro Jr Rivera M55 30:55
V6 31:11
Rod Bickers M65 32:26
Kerry Bickers W60 33:19
V8 33:52
Lorna McGavock W45 34:07
Steve Barrie M60 35:20
Mark Comber M60 35:35
Dave Hogg M60 37:31
Jackie Halberg W75 41:06
John Talbot M75 41:42
Greg Wilson M75 41:56
Frank Price M70 55:01
10 km Walk Handicap
    Clock Time Handicap Run Time
1st M Johan Hagedoorn M75 1:12:22 17:50 1:30:12
2nd M John McDonagh M75 1:09:17 21:02 1:30:19
1st F Lynne Schickert W80 1:29:52 6:12 1:36:04
3rd M John Bell M75 1:28:26 18:42 1:47:08
Ineligible for line honours at this event
V11 1:10:26
5 km Walk
1st F Phillippa Bennett W60 41:16
2nd F Delia Baldock W60 41:52
1st M Sean Keane M55 44:04
3rd F Elaine Dance W70 44:13
Lesley Dowling W65 44:18
2nd M Rex Bruce M80 46:24
3rd M Mike Hale M75 46:45
Erika Fardig W65 47:13
Gary Fisher M70 48:41
Alan Cassels M75 49:33
Carolyn Fawcett W70 49:44
Arnold Jenkins M75 51:07
Sofia Carson W60 56:03
Julie Wood W70 58:22
Margaret Bennett W80 58:22

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events