Sharks – July 17 2022

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st M. Tristan Bell M55 1:04:42 18.33 46.09
2nd M. Tommy Glackin M40 1:04:50 18.29 46.21
1st F. Sandi Keenan W55 1:06:11 11.09 55.02
2nd F. Lori Sexton W60 1:06:54 7.18 59.36
3rd M. Rodney Glossop M40 1:07:02 22.40 44.22
Simon McGarvie M55 1:07:10 24.51 42.19
3rd F. Sandra Stockman W55 1:07:32 19.47 47.45
Rohan Thompson M40 1:07:42 7.47 59.55
Martin O’Connor M45 1:08:01 23.15 44.46
Kim Thomas M45 1:08:15 29.23 38.52
Chris Pattinson W65 1:08:20 10.33 57.47
Drew Langford M45 1:08:27 30.29 37.58
Madeline Radestock W60 1:08:28 5.21 63.07
David Adams M45 1:08:41 27.09 41.32
Keith Miller M70 1:08:46 17.25 51.21
Greg Knuckey M60 1:08:49 24.04 44.45
John Cameron M55 1:09:02 16.03 52.59
Rochelle Airey W50 1:09:22 15.08 54.14
Peter Brooke M60 1:09:26 14.20 55.06
Bob Colligan M65 1:09:34 18.38 50.56
Don Pattinson M65 1:09:42 12.52 56.50
Clare Wardle W45 1:09:47 26.20 43.27
Rashanthi Wanigasekera W45 1:09:53 7.13 62.40
Milton Mavrick M65 1:09:57 10.49 59.08
Akos Gyarmathy M65 1:10:02 20.04 49.58
Peter March M60 1:10:12 22.07 48.05
Steve Barrie M60 1:10:18 0.00 70.18
David Baird M75 1:10:47 13.18 57.29
Carolyn Stephens W65 1:10:59 10.29 60.30
David Boyd M50 1:11:09 16.03 55.06
Neila Bennett W40 1:11:48 1.37 70.11
Mark Dawson M60 1:12:01 17.46 54.15
Mitch Cleasby M60 1:12:24 28.40 43.44
Craig Madden M50 1:13:21 1.13 72.08
Tim Inglis M60 1:13:30 6.33 66.57
Noels Treen W60 1:14:32 4.06 70.26
Jo Scott W45 1:18:06 13.33 64.33
Carolyn Fawcett W70 1:22:26 0.00 82.26
Frank Price M70 1:39:22 0.00 99.22
Not Eligible for Handicap
V3 1:05:10 12.00 53.10
V8 1:05:31 6.00 59.31
John Fisher M60 1:13:23 73.23
V5 1:15:46 29.23 46.23
V7 1:17:10 0.00 77.10
V9 1:25:25 17.00 68.25
5 km Run
1st M. Paul Watson M55 17:53
1st F. Vanessa Carson W40 20:56
2nd M. Ross Keane M60 23:36
V4 23:56
3rd M. Mark Hewitt M70 27:46
2nd F. Gayle Craft W65 27:58
3rd F. Margaret Saunders W65 28:20
Ivan Brown M75 28:33
Lourens Jacobs M50 28:37
Jim Klinge M75 28:44
Denise Cleasby W60 29:58
Brian Bennett M70 30:03
V6 30:56
Randy Hobbs M60 31:12
Bruce McGeorge M65 32:39
Rod Bickers M60 32:51
Janne Wells W50 33:04
Ginny Mulvey W65 33:06
Stephen Grannells M55 34:09
Silke Peglow W50 34:14
Theresa Howe W70 35:09
Kerry Bickers W60 35:16
Peter Hopper M75 35:39
Richard Blurton M70 37:46
Noelle Dawson W70 39:58
Grahak Cunningham M45 41:05
Jen Owen W65 44:42
Jackie Halberg W75 45:35
Terri Carr W60 46:26
Bob Fawcett M70 58:03
10 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:15:15
5 km Walk
1st F. Delia Baldock W60 38:51
1st M. David Gardiner M75 40:03
2nd M. Sean Keane M55 42:27
2nd F. Phillippa Bennett W60 44:40
V2 44:41
3rd F. Hazel Stephen W75 45:29
3rd M. Gary Fisher M70 46:44
Erika Fardig W65 49:04
Mike Hale M75 49:06
Heather Miller W70 53:03
Jim Barnes M75 53:04

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events