Sharks – July 18 2021

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com.

10 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st M. John Fisher M60 1:05:04 17.08 47.56
2nd M. John Panegyres M55 1:05:24 6.32 58.52
3rd M. Lui Cecotti M70 1:05:35 5.29 60.06
1st F. Rashanthi Wanigasekera W45 1:05:54 6.20 59.34
Jan Brankaer M40 1:06:08 17.23 48.45
Zane Walsh M40 1:06:16 25.38 40.38
Bob Colligan M60 1:06:24 18.09 48.15
David Eustace M55 1:06:26 8.48 57.38
2nd F. Ruth Metcalf W55 1:06:29 3.22 63.07
Ross Langford M40 1:06:34 30.00 36.34
3rd F. Sandra Stockman W55 1:06:40 19.14 47.26
Noelene Treen W60 1:06:56 7.18 59.38
Prabuddha Nicol M65 1:06:59 17.29 49.30
Lachlan Marr M60 1:07:01 22.36 44.25
Peter Brooke M55 1:07:13 13.23 53.50
John Cameron M50 1:07:16 9.10 58.06
Brett Montgomery M45 1:07:21 11.42 55.39
Madeline Radestock W60 1:07:24 3.46 63.38
Paul Every M55 1:07:43 16.46 50.57
Mark Glyde M60 1:07:54 14.00 53.54
Kevin Johnson M60 1:08:22 23.49 44.33
Oliver Mueller M50 1:08:27 16.50 51.37
Lauren Anderson W35 1:08:42 16.48 51.54
Christy Davidson W40 1:08:42 0.42 68.00
Rochelle Airey W50 1:08:49 14.38 54.11
Jackson Wong M55 1:08:52 12.46 56.06
Nick Franey M60 1:09:14 11.13 58.01
Lourens Jacobs M50 1:09:17 18.00 51.17
Tim Inglis M60 1:09:26 2.37 66.49
Luke Callier M40 1:09:27 20.02 49.25
Akos Gyarmathy M65 1:09:38 19.56 49.42
Grahak Cunningham M40 1:11:00 22.36 48.24
Jason Kell M45 1:11:44 18.23 53.21
Brian Bennett M70 1:12:41 13.29 59.12
Andrew Grosas M55 1:14:15 20.22 53.53
Craig Madden M50 1:17:19 0.22 76.57
John Dance M70 1:21:22 0.00 81.22
Elizabeth Gomez W40 1:24:36 15.47 68.49
Not Eligible for Handicap
V6 58:17 15.00 43.17
Bob Hull M75 1:01:47 10.00 51.47
Pene Newitt W40 1:02:12 18.37 43.35
Annabel Vaughan W35 1:02:14 18.28 43.46
V7 1:02:31 9.00 53.31
Kim Tyler W65 1:02:41 7.27 55.14
V2 1:02:49 12.00 50.49
V8 1:03:37 8.00 55.37
V4 1:04:17 17.00 47.17
V5 1:04:32 25.00 39.32
V9 1:06:37 18.00 48.37
V1 1:07:14 22.00 45.14
V3 1:14:34 0.00 74.34
5 km Run
1st M. Gerrit Myburgh M50 21:00
V11 25:12
2nd M. Ross Keane M60 25:14
3rd M. Geoff Vine M70 26:14
Russell Smith M55 26:45
Leon Mitchell M40 27:04
1st F. Vynka Cridge W45 27:21
Jim Klinge M70 28:52
Gopal Gupta M55 30:18
2nd F. Sofia Dumlao W40 33:00
3rd F. Lorna McGavock W45 33:08
Sue Glyde W55 34:42
Sandra Keenan W50 34:43
Peter Hopper M75 35:07
Melanie Montgomery W40 35:27
Bob Schickert M75 36:23
John Pellier M80 37:21
Steve Barrie M55 38:10
Phillippa Bennett W60 38:48
Jackie Halberg W75 38:58
Vic Waters M75 39:00
Mark Comber M55 39:27
V10 43:20
Roy Hart M70 43:21
Geoff O’Brien M70 43:23
Frank Price M70 49:01
10 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:16:14
1st F. Elaine Dance W70 1:24:05
5 km Walk
1st F. Delia Baldock W55 38:18
2nd F. Peggy Macliver W75 41:18
1st M. Gary Fisher M65 41:18
2nd M. John Brambley M75 43:00
3rd M. Mike Hale M70 51:47
3rd F. Lesley Dowling W60 51:48