Woodbridge – February 13 2022

Posted

in Road Results

Results queries should be emailed to: mawaresults@outlook.com

10 km Handicap Run
Clock Time Handicap Run Time
1st F. Liz Gomez W40 57:07 0.00 57.07
2nd F. Mell Sieczka W45 1:04:40 6.21 58.19
1st M. Darryl Downing M40 1:05:35 18.05 47.30
2nd M. Kim Thomas M45 1:05:38 26.30 39.08
3rd F. Clare Wardle W45 1:05:42 24.37 41.05
3rd M. David Adams M45 1:05:58 25.28 40.30
Glenn Rogers M55 1:06:07 25.05 41.02
John Ferguson M50 1:06:10 25.00 41.10
Bob Colligan M60 1:06:38 18.37 48.01
Brian Bennett M70 1:06:50 9.53 56.57
Rohan Thompson M40 1:06:54 6.15 60.39
Liz Bryson W70 1:07:18 10.14 57.04
Julie Wilson W65 1:07:23 11.10 56.13
Steve Hossack M60 1:07:26 19.39 47.47
Mark Griffiths M45 1:07:29 22.30 44.59
David Boyd M50 1:07:43 13.24 54.19
Jason Kell M45 1:07:45 16.00 51.45
Keith Miller M70 1:07:52 17.06 50.46
Zane Walsh M40 1:07:58 26.56 41.02
Tim Inglis M60 1:08:00 0.11 67.49
Bob Lane M70 1:08:06 20.09 47.57
Akos Gyarmathy M65 1:08:10 20.05 48.05
Rod Bickers M60 1:08:27 1.36 66.51
Sandi Keenan W55 1:09:18 5.00 64.18
Peter Brooke M55 1:09:20 13.39 55.41
Alex Tinniswood M40 1:09:30 23.01 46.29
Ian Carson M65 1:09:50 17.24 52.26
Mark Hoffmann M55 1:09:54 18.42 51.12
Tristan Bell M55 1:10:10 19.41 50.29
Madeline Radestock W60 1:10:21 3.06 67.15
Wendy Grace W65 1:10:30 9.00 61.30
Michihito Muroi M60 1:10:36 15.54 54.42
Vynka Cridge W45 1:11:46 7.43 64.03
Xinhuan Yan M45 1:11:48 15.58 55.50
Ngaio Kerr W50 1:11:58 2.52 69.06
Rashanthi Wanigasekera W45 1:12:11 9.17 62.54
Don Pattinson M65 12:13 14.33 57.40
Drew Langford M45 1:12:17 30.38 41.39
Noels Treen W60 1:12:36 5.57 66.39
Rochelle Airey W50 1:13:33 13.16 60.17
John Talbot M75 1:16:23 0.00 76.23
Phillippa Bennett W60 1:19:04 0.00 79.04
Craig Madden M50 1:20:19 10.00 70.19
Paul Every M55 1:26:36 19.00 67.36
Frank Price M70 1:42:09 0.00 102.09
Not Eligible for Handicap
V5 58:54 3.00 55.54
Wayne Bertram M55 1:04:06 16.45 47.21
Catherine Breheny W35 1:04:11 8.00 56.11
Daniel O’Brien M35 1:04:25 20.00 44.25
Astrid Roberts W45 1:05:11 27.14 37.57
V8 1:06:28 3.00 63.28
V1 1:06:47 14.00 52.47
Adam Williams M40 1:06:57 27.55 39.02
Milo Barham M35 1:07:19 28.00 39.19
V7 1:07:33 3.00 64.33
V4 1:07:48 23.00 44.48
V3 1:08:12 24.00 44.12
V6 1:09:44 11.00 58.44
5 km Run
1st M. Mark Maslen M45 18:36
2nd M. Mike Haederle M55 18:52
V45 21:23
3rd M. Matt Ferguson M30 22:34
V9 24:00
Ross Keane M60 24:27
1st F. Anne Young W45 24:37
Mark Kerr M50 24:40
Blakeney Tindall M60 25:27
Mark Hewitt M65 25:51
Geoff Vine M70 26:01
2nd F. Amparo Storey W35 26:05
Bernard Candy M60 26:20
Jim Klinge M75 26:42
Russell Smith M60 26:56
V51 28:11
Wayne Taylor M60 29:30
V46 29:40
V2 29:44
V49 29:46
Bert Carse M80 30:37
3rd F. Emma Hartley W30 30:52
Amanda Wylde W35 32:20
Margaret Saunders W65 33:48
Steve Barrie M55 34:40
Bob Schickert M80 35:12
Harm De Jonge M80 35:32
Vic Waters M75 36:38
Dave Hogg M60 37:20
Mark Comber M55 37:42
John Panegyres M55 38:04
Jackie Halberg W75 38:17
Bridget Carse W75 39:00
Greg Wilson M70 41:20
Randy Hobbs M60 42:32
Kerry Bickers W60 55:04
Jenny Hogg W55 55:05
10 km Walk
1st M. Johan Hagedoorn M75 1:13:48
5 km Handicap Walk
Clock Time Handicap Walk Time
1st F. Lynne Schickert W80 44:03 3.00 41.03
1st M. Peter Hopper M75 44:21 2.43 41.38
2nd F. Erika Blake W65 45:31 1.53 43.38
2nd M. David Gardiner M75 46:41 7.16 39.25
3rd M. Haydn Gawne M70 46:47 8.18 38.29
3rd F. Sofia Carson W60 47:03 0.00 47.03
Richard Blurton M70 47:41 5.57 41.44
Heather Miller W70 48:45 0.00 48.45
Jim Barnes M75 48:46 5.26 43.20
Rex Bruce M80 48:49 2.43 46.06
Christy Davidson W40 49:37 0.00 49.37
Margaret Bennett W80 55:09 0.00 55.09
Julie Wood W70 55:09 0.00 55.09
Sylvia Szabo W40 55:25 0.00 55.25
Sylvia Szabo W60 55:26 0.00 55.26
Neil McRae M65 56:36 0.00 56.36
Not Eligible for Handicap
Barbara Blurton W70 42:32 5.57 36.35
Janice Bertram W50 44:40 1.33 43.07
Marion Kavenagh W60 49:37 0.00 49.37
Geoff O’Brien M75 55:07 0.00 55.07

Search

Latest News …

State Championships

Timetable

Information Sheet

Membership

2023/24 membership fees are $60 for Metro and $50 for Country

Follow this link for new membership or elapsed members wishing to rejoin – Membership Form

Helper Registration

Follow this link to register as a helper – Helper Registration

Programmes

Road

Sunday programme 2023 – 2024

Track and Field

Summer programme 2023-2024

2023/2024 Coaching Programme

Upcoming Events