ECAC – October 15 2020

100m
Xavier Sequeira M50 14.01
David Adams M40 14.54
Noah Bailey Vis 15.08
Rob Vogels Vis 16.16
Fran Cherry W55 17.07
     
Joe-Anne Buchan W45 14.56
Emily Bailey Vis 14.62
Christine de Vries W55 15.25
     
Ingrid Wilcock W40 15.99
Greg Kennedy M70 16.33
Drew Langford M40 21.54
Kai Langford Vis 21.74
300m
Xavier Sequeira M50 46.39
Sharon Davis W45 47.94
Emily Bailey Vis 48.67
Rob Vogels Vis 55.25
Greg Kennedy M70 57.11
John McShane M55 57.12
Kerriann Bresser W50 58.69
     
Fran Cherry W55 62.46
Roberto Busi M40 63.03
Kai Langford Vis 75.22
Drew Langford M40 75.23
Jackie Halberg W70 77.89
3000m
Roberto Busi M40 9:33.64
Drew Langford M40 9:43.03
Noah Bailey Vis 10:41.47
Jeff Hughes M50 11:37.56
Gerrit Myburgh M45 11:59.55
John Bailey M40 12:23.04
Andy Abbey M50 12:33.53
David Adams M40 12:40.19
Nick Best M40 13:03.13
Jim Langford M75 13:57.82
Dave Solomon M55 14:04.59
Simone Solomon W50 14:05.87
John McShane M55 14:41.78
Kerriann Bresser W50 15:20.27
Silke Peglow W50 17:20.96
Janne Wells (walk) W50 22:24.68
Steve Travell (walk) M65 24:11.95
High Jump
Hans Venter M55 1.57m
Oliver Berry M30 1.40m
Christine de Vries W55 1.25m
Ingrid Wilcock W40 1.20m
Emily Bailey Vis 1.20m
Noah Bailey Vis 1.20m
Jenn Parker W50 1.15m
Hammer
Jenn Parker W50 31.09m
Oliver Berry M30 25.18m
Janne Wells W50 20.30m
Geoffrey Gee M65 18.56m
Andrea Penny W45 11.27m
Shot
Geoffrey Gee M65 11.54m
Jenn Parker W50 10.10m
Oliver Berry M30 8.45m
Rob Vogels Vis 8.00m
Jacqui O Neill Vis 7.41m
Ingrid Wilcock W40 5.63m
Andrea Penny W45 4.40m
1500m
      % points
Nick Best M40 5:09.85 69.90
Roberto Busi M40 5:10.51 n/a
Sharon Davis W45 5:10.59 82.80
Andy Abbey M50 5:15.27 74.88
Jeff Hughes M50 5:24.19 n/a
Colin Smith M55 5:42.28 72.23
David Adams M40 5:52.84 61.38
Oliver Berry M30 5;59.95 57.25
Dave Solomon M55 6:15.07 n/a
John McShane M55 6:27.85 n/a
Simone Solomon W50 6:29.92 n/a
Joe-Anne Buchan W45 6:42.42 63.92
Barbara Blurton W70 6:46.56 86.23
Mercurio Cicchini M70 6:50.47 70.96
Kerriann Bresser W50 6:53.98 n/a
Jenn Parker W50 7:00.09 64.16
Janne Wells W50 7:34.43 59.33
Silke Peglow W50 7:36.70 59.02
Isolde Tietz W70 8:37.17 n/a
Steve Travell (walk) M65 12:26.90 n/a